DODAJ

Wrocław: Atal Oporów – deweloper sprzedaje ponad 100 mieszkań w blokach i domach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Atal Oporów –
Mariusz Bartodziej
2019-03-04 08:12:03
Pomiędzy ulicami Balzaka a Cesarzowicką powstaje osiedle ośmiu budynków wielorodzinnych i czterech domów dwulokalowych. Znajdzie się w nich 136 mieszkań – od dwu do pięciu pokoi. Mieszkańcy wprowadzą się za nieco ponad rok. – To będzie miejsce pełne zieleni i nietuzinkowych rozwiązań architektonicznych – zapowiada deweloper z Cieszyna.

Atal S.A. wprowadził do sprzedaży inwestycję Atal Oporów, zlokalizowaną przy ul. Cesarzowickiej. Budowa ruszy jeszcze w tym miesiącu. O uzyskaniu przez niego pozwolenia informowaliśmy w lutym. Lokale mają trafić do użytku w II kwartale 2020 roku.

Osiedle powstanie na działce o powierzchni 1,36 ha. Złoży się na nie osiem dwupiętrowych budynków wielorodzinnych oraz cztery piętrowe domy dwulokalowe. – Takie projekty to rzadkość na pierwotnym rynku mieszkaniowym – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

W ofercie znajduje się 136 mieszkań o metrażach od 40,78 do 126,17 mkw. – od dwu- do pięciopokojowych. Do tych na parterze będą przynależeć ogródki, a na wyższych kondygnacjach balkony. Pod każdym budynkiem znajdzie się garaż podziemny. Będzie w nich dostępnych 151 miejsc postojowych oraz 138 komórek lokatorskich. Zakup obu jest obowiązkowy. Koszt komórki to 2500 zł/mkw., miejsca rodzinnego 32 tys. zł, a zwykłego – 25 tys. zł. Ceny mieszkań wahają się w przedziale 5600-6600 zł/mkw.

Materiały inwestora


Inspiracja latami siedemdziesiątymi

Architekci inspirowali się w swojej pracy latami siedemdziesiątymi. Budynki nawiązują swoją budową do lekkiej i nowoczesnej architektury – stwierdza deweloper. – Projektanci uzupełnili jasną elewację domów dodatkami imitującymi drewno, finalnie uzyskując modernistyczny wygląd kompleksu.

Osiedle będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez niskie progi oraz szerokie ścieżki. Przestrzeń uzupełnią alejki i zieleń. Samochody będą poruszać się poniżej linii gruntu. Za projekt odpowiada pracownia Ar-De Studio Adam Kozik.

Atal Oporów będzie miejscem pełnym zieleni i nietuzinkowych rozwiązań architektonicznych – zapowiada inwestor.

Więcej wizualizacji w galerii.

Materiały inwestora


Archicom i DewelopART też stawiają na Oporów

Drugim dużym deweloperem, który przygotowuje się do inwestycji w tej części miasta, jest Archicom S.A. Wprowadził w lutym osiedle Awipolis, przy zbiegu ul. Awicenny i Jordanowskiej, do sprzedaży. Zaczął od ponad 100 mieszkań. Docelowo zrealizuje ich około 700.

Materiały inwestora


Przy ul. Jordanowskiej buduje również DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. Osiedle Abitare ma być gotowe w tym roku. Dostępnych będzie blisko 200 mieszkań.

Materiały inwestora