Wrocław: Państwo chce sprzedać działki na Oporowieźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Państwo chce sprzedać działki na Oporowie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na teren przy ulicy Jordanowskiej przeznaczony do zbycia składają się trzy parcele o łącznej powierzchni ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje w sumie co najmniej przeszło 2 milionów złotych. Nabywcy będą mogli postawić domy z wydzieloną przestrzenią na usługi.
KOWR opublikował 13 sierpnia wykaz trzech sąsiadujących ze sobą nieruchomości przy ul. Jordanowskiej na Oporowie przeznaczonych do sprzedaży. Cena wywoławcza za tę oznaczoną nr 50/4 (806 mkw.) wyniesie 737,5 tys. zł brutto, za nr 50/5 (841 mkw.) 769,5 tys. zł, a 50/6 (855 mkw.) – 782 tys. zł.
Teren jest przeznaczony w planie miejscowym przede wszystkim pod zabudowę jednorodzinną z możliwością wydzielenia usługtowarzyszących (m.in. biura, poradnie medyczne, pracownie artystyczne, czy obiekty opieki nad dzieckiem). Domy dopuszcza się wyłącznie jako wolno stojące, jeden na działkę. Mogę mieć maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne, w tym ostatnia jako poddasze (12 m).
UM Wrocławia
Kąpielisko tuż obok
Miasto zamierza na nowo zagospodarować kąpielisko na terenie dawnej cegielni przy ul. Harcerskiej. Trwają prace nad opracowaniem koncepcji. O szczegółach tego projektu i rozważanych atrakcjach pisaliśmy w kwietniu.

Spore budowy w okolicy

Po drugiej stronie ulicy inwestorzy budują duże osiedla wielorodzinne. DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. realizuje Abitare, czyli cztery trzypiętrowe budynki wielorodzinne. Znajdzie się w nich 190 mieszkań o metrażach od 26 do 83 mkw. – od kawalerek do czteropokojowych.
REKLAMA
Materiały inwestora
Po sąsiedzku z budową ruszył też Archicom S.A.Awipolis (w galerii dostępne nowe wizualizacje) obejmie docelowo około 700 lokali. W lutym do sprzedaży trafił pierwszy etap z ponad setką mieszkań o powierzchniach do 77 mkw. Mieszkańcy skorzystają m.in. z własnego klubu fitness. Wrocławski deweloper zakupił teren o powierzchni przeszło 5,5 ha we wrześniu 2017 roku. Zapłacił niespełna 34 mln zł.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
W pobliżu, przy ul. Cesarzowickiej, zainwestował także Atal S.A. W marcu rozpoczął sprzedaż osiedla Atal Oporów. Buduje jedno- i dwupiętrowe budynki z blisko 140 mieszkaniami. Powierzchnia największych wynosi 126 mkw. Będą gotowe w przyszłym roku.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA