DODAJ

Wrocław: Państwo chce sprzedać działki na Oporowie

Wrocław
Wrocław: Państwo chce sprzedać
Mariusz Bartodziej
2019-08-19 08:40:51
Na teren przy ulicy Jordanowskiej przeznaczony do zbycia składają się trzy parcele o łącznej powierzchni ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje w sumie co najmniej przeszło 2 milionów złotych. Nabywcy będą mogli postawić domy z wydzieloną przestrzenią na usługi.

KOWR opublikował 13 sierpnia wykaz trzech sąsiadujących ze sobą nieruchomości przy ul. Jordanowskiej na Oporowie przeznaczonych do sprzedaży. Cena wywoławcza za tę oznaczoną nr 50/4 (806 mkw.) wyniesie 737,5 tys. zł brutto, za nr 50/5 (841 mkw.) 769,5 tys. zł, a 50/6 (855 mkw.) – 782 tys. zł.

Teren jest przeznaczony w planie miejscowym przede wszystkim pod zabudowę jednorodzinną z możliwością wydzielenia usług towarzyszących (m.in. biura, poradnie medyczne, pracownie artystyczne, czy obiekty opieki nad dzieckiem). Domy dopuszcza się wyłącznie jako wolno stojące, jeden na działkę. Mogę mieć maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne, w tym ostatnia jako poddasze (12 m).

UM Wrocławia

Kąpielisko tuż obok

Miasto zamierza na nowo zagospodarować kąpielisko na terenie dawnej cegielni przy ul. Harcerskiej. Trwają prace nad opracowaniem koncepcji. O szczegółach tego projektu i rozważanych atrakcjach pisaliśmy w kwietniu.

Spore budowy w okolicy

Po drugiej stronie ulicy inwestorzy budują duże osiedla wielorodzinne. DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. realizuje Abitare, czyli cztery trzypiętrowe budynki wielorodzinne. Znajdzie się w nich 190 mieszkań o metrażach od 26 do 83 mkw. – od kawalerek do czteropokojowych.

Materiały inwestora


Po sąsiedzku z budową ruszył też Archicom S.A. Awipolis (w galerii dostępne nowe wizualizacje) obejmie docelowo około 700 lokali. W lutym do sprzedaży trafił pierwszy etap z ponad setką mieszkań o powierzchniach do 77 mkw. Mieszkańcy skorzystają m.in. z własnego klubu fitness. Wrocławski deweloper zakupił teren o powierzchni przeszło 5,5 ha we wrześniu 2017 roku. Zapłacił niespełna 34 mln zł.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


W pobliżu, przy ul. Cesarzowickiej, zainwestował także Atal S.A. W marcu rozpoczął sprzedaż osiedla Atal Oporów. Buduje jedno- i dwupiętrowe budynki z blisko 140 mieszkaniami. Powierzchnia największych wynosi 126 mkw. Będą gotowe w przyszłym roku.

Materiały inwestora