DODAJ

Wrocław: Jeszcze więcej państwowych działek na Wojszycach trafi w prywatne ręce. Są warte niemal 2 mln zł

Wrocław
Wrocław: Jeszcze więcej państwowych
Mariusz Bartodziej
2018-10-18 07:45:43
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa próbuje od początku roku sprzedać ponad 4,3 hektara ziemi blisko granicy z Radomierzycami. We wrześniu zadecydował o sprzedaży jeszcze pięciu nieruchomości w rejonie ulicy Smardzowskiej.

KOWR opublikował 25 września wykaz pięciu nieruchomości do sprzedaży. Znajdują się w rejonie ul. Smardzowskiej, na wysokości ul. Iłłakowiczówny. Są przeznaczone przede wszystkim pod zabudowę jednorodzinną.

Na linii ul. Wierzyńskiego znajdują się działki nr 7/7 i 7/8. Ich powierzchnia wynosi odpowiednio 1035 mkw. i 978 mkw. Cena wywoławcza za nie wyniesie 402 tys. zł brutto oraz 380 tys. zł.

UM Wrocławia


Pozostałe trzy nieruchomości szykowane do sprzedaży mieszczą się przy ul. Smardzowskiej. Po jej lewej stronie są położone działki nr 7/46 oraz 7/47, o powierzchni 734 mkw. i 819 mkw. Potencjalni inwestorzy będą musieli liczyć się z wydatkiem 285,6 tys. zł i 318,5 tys. zł. Po prawej stronie ul. Smardzowskiej leży największa z działek przeznaczonych do zbycia, o nr 10/3. Jej pow. wynosi 1363 mkw., a wartość urzędnicy oszacowali na 529 tys. zł.

UM Wrocławia


Fiaska sprzedaży działek przy Smardzowskiej

KOWR chce także sprzedać nieruchomości znajdujące się bardziej na południe przy ul. Smardzowskiej, blisko granicy z Radomierzycami. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 4,3 ha, a wartość – ponad 17 mln zł. W lutym pisaliśmy, że pierwsze przetargi okazały się nieskuteczne. Z kolejnymi było tak samo.

W pobliżu państwowy Zielony Klin

Państwo posiada w tym rejonie dziesiątki hektarów ziemi. Część z nich, tworząca Zielony Klin Południa Wrocławia, jest przeznaczona w planie miejscowym pod rekreację. Mieszkańcom udało się po kilku miesiącach starań wywalczyć deklarację ze strony miasta przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu, a docelowo także przejęcia nieruchomości od KOWR. O szczegółach pisaliśmy we wrześniu.