DODAJ

Wrocław: Działki na Maślicach sprzedane. Mieszkańcy oczekiwali budowy na nich parkingu

Handel / Wrocław
Wrocław: Działki na Maślicach
Mariusz Bartodziej
2018-06-20 13:05:58
Teren znajdujący się przy ulicy Północnej przejęła firma zajmująca się realizacją obiektów handlowych. Zaoferowała prawie 800 tys. zł, czyli niemal dwukrotnie więcej, niż oczekiwał magistrat.

Urzędnicy rozstrzygnęli 1 czerwca przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Północnej 1-3. Zgłosiło się pięciu zainteresowanych. Cena wywoławcza wynosiła 455 tys. zł. Zwycięzca, wrocławska spółka Immocapital Sp. z o.o., zaoferował 786,6 tys. zł.

Nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów dla nieruchomości – mówią nam przedstawiciele inwestora.

Zgodnie z planem miejscowym mogą ją przeznaczyć m.in. pod biura, obiekty usług drobnych bądź handlu detalicznego małopowierzchniowego. Powierzchnia działek nr 29 i 31 wynosi niespełna 2 tys. mkw.

ImmoCapital SKA specjalizuje się w przygotowywaniu oraz realizacji obiektów handlowych przeznaczonych na wynajem bądź sprzedaż.

UM Wrocławia


Miał być parking, powstanie w innej lokalizacji?

Jak tłumaczył nam Sławomir Czerwiński, przewodniczący zarządu osiedla Maślice, sprzedany teren funkcjonuje w świadomości okolicznych mieszkańców jako parking. W związku z doskwierającym problemem braku miejsc postojowych w pobliżu, oczekiwali zagospodarowania działek pod ten cel.  Taka inwestycja nie była jednak możliwa. O szczegółach tej sprawy pisaliśmy w kwietniu.

UM Wrocławia


Zgodnie z informacjami podanymi przez Radę Osiedla Maślice, ogólnodostępny parking może powstać za to w innej lokalizacji – przy ul. Maślickiej 163. Urzędnicy na razie rozważają tę opcję, a radni deklarują gotowość do działania w tym zakresie.

Nie ulega wątpliwości, że w tym rejonie osiedla potrzeba dodatkowych miejsc parkingowych. Mamy nadzieje, że znikną dzięki temu pojazdy z chodnika na ulicy Północnej i nieprawidłowo zaparkowanie na Potokowej – stwierdzają radni.Sprzedaż działek na Maślicach trwa

W tej części miasta coraz to kolejne nieruchomości przechodzą w prywatne ręce. W kwietniu miasto sprzedało za prawie milion złotych trzy sąsiadujące ze sobą działki znajdujące się przy ul. Rędzińskiej. Dwie z nich przejął deweloper, który prowadzi już budowę osiedla na Maślicach. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.