Wrocław: Miejski teren pod osiedle w pobliżu kąpieliska Królewiecka trafi pod młotekźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miejski teren pod osiedle w pobliżu kąpieliska Królewiecka trafi pod młotek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prawie hektarowa działka przy ulicy Stodolnej przejdzie w ręce dewelopera. Będzie mógł zbudować osiedle domów lub willi miejskich. Przetarg jest przygotowywany.
Miasto dodało 25 maja do swojej oferty nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Stodolnej 4, 8-24 na Maślicach. Nie ustaliło jeszcze ceny wywoławczej ani daty i rodzaju przetargu.
Powierzchnia działki nr 101 wynosi 8 610 mkw. Jest przeznaczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę jedno- i wielorodzinną, uzupełnioną ewentualnie m.in. o biura, powierzchnie handlowe lub poradnie medyczne. W przypadku budynków wielorodzinnych są dopuszczone wille miejskie mieszczące trzy-sześć mieszkań. Działka budowlana pod każdą musi mieć co najmniej 1 200 mkw. Obiekty sięgną najwyżej 14 m (trzy kondygnacje nadziemne, ostatnia w formie poddasza). Zieleń ma zająć przynajmniej 50% parceli pod dom jednorodzinny i 40% pod zabudowę wielorodzinną. Zaplanowany jest też pas zieleni (szeroki na minimum 5 m) od strony drogi – wysokiej i średniowysokiej, w tym szpaler drzew.
UM Wrocławia
UM Wrocławia
REKLAMA

CAL i więcej działek na sprzedaż

Miasto planuje już sprzedaż jeszcze kilku hektarów ziemi na Maślicach pod kolejne inwestycje mieszkaniowe – zarówno pod domy, jak i budynki wielorodzinne. Nowe osiedla mają powstać m.in. w rejonie ul. Reszelskiej, Królewieckiej i Brodzkiej/Chełmskiej. Dodatkowo na teren przy ul. Ruczajowej jest już ogłoszony przetarg. O szczegółach pisaliśmy w maju.
Za to w tym miesiącu informowaliśmy, że mieszkańcy Maślic doczekają się budowy Centrum Aktywności Lokalnej. Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał już wykonawcę. AWM Budownictwo S.A. zrealizuje budynek przy ul. Suwalskiej za niemal 4 mln zł.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA