Wrocław: Miasto sprzeda hektary pod nowe osiedla na Maślicachźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto sprzeda hektary pod nowe osiedla na Maślicach

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy mogą spodziewać się pomiędzy ulicami Królewiecką a Reszelską co najmniej trzech inwestycji wielorodzinnych. Za to nowe domy mają powstać przy ul. Brodzkiej oraz Ruczajowej.
Magistrat dodał 29 kwietnia do swojej oferty nieruchomość przy ul. Reszelskiej na Maślicach, nad Ługowiną. Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej ani rodzaju i terminu przetargu.
Na wspomniany teren składa się 40 działek (część pod drogę wewnętrzną) podzielonych na dwa kompleksy – oddzielone planowanym połączeniem Reszelskiej z Królewiecką. Ich łączna powierzchnia wynosi 21 359 mkw. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza je przede wszystkim pod zabudowę wielorodzinną (najwyżej trzy kondygnacje nadziemne – ostatnia w formie poddasza – i 14 m wysokości). Uzupełniająco inwestor będzie mógł zrealizować domy jednorodzinne (maksymalna liczba kondygnacji i wysokość taka sama) i wbudowane usługi (biura, żłobki, czy poradnie medyczne, co najwyżej 100 mkw. na obiekt).
UM Wrocławia

Przetargów będzie więcej

Pod młotek (oferty dodane 24 kwietnia) trafią również dwie sąsiednie nieruchomości, zlokalizowane przy ul. Królewieckiej. Na jedną składają się parcele nr 14/7, 15/4, 16/2 i 17/3 (2 863 mkw.), a na drugą nr 14/11, 15/6 i 16/4 oraz część nr 17/1 i 18 (1 910 mkw.). Ich podstawowym przeznaczeniem (prócz budynków wielorodzinnych o takich samych uwarunkowaniach) są biura, gastronomia i handel detaliczny małopowierzchniowy (o pow. sprzedaży do 2 000 mkw.).
UM Wrocławia
UM Wrocławia
Więcej maślickich terenów trafi w ręce deweloperów. Miasto przygotowuje do zbycia jeszcze grunt przy ul. Brodzkiej 9-29a/Chełmskiej 5-7 (17 764 mkw.), czyli kompleks 15 działek przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną.
UM Wrocławia
Nowe osiedle powstanie także przy ul. Ruczajowej. Magistrat zaplanował przetarg na 7 kwietnia, jednak musiał przełożyć go na 14 maja. Za nieruchomość o powierzchni ponad 9 tys. mkw. oczekuje przeszło 2 mln zł netto. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
UM Wrocławia

Komentarze (2)

Napisz komentarz
miku(gość)
Sprzedaż działek? Oczywiście bo to kasa dla miasta. A drogi, tramwaje? Po co, prawda? To może szkoły i przedszkola? Też nie?
Mani(gość)
Ha,ha,ha. I tak kolejne tysiace mieszkan tysiace samochodow I ta sama 'osiedlowa' drozka prowadzaca do centrum. Siedzi sie godzine w spalinach a teraz bedzie siedziec dwie. Wroclaw to najgorsze miasto do zycia w Polsce.
REKLAMA