Wrocław: Nie dwa, a ponad pięć milionów za miejski grunt na Maślicach. Powstanie nowe osiedlefot. investphoto.pl

Wrocław: Nie dwa, a ponad pięć milionów za miejski grunt na Maślicach. Powstanie nowe osiedle

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Terenem w rejonie ulic Potokowej, Północnej i Ruczajowej zainteresowało się osiem podmiotów. Miasto liczyło na przeszło 2 miliony złotych netto. Zwycięzca, deweloper AWI z Domaszczyna, zaoferował niemal 3 miliony więcej.
Magistrat rozstrzygnął 6 lipca przetarg (planowany najpierw na 7 kwietnia, a następnie na 14 maja) przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Ruczajowej na wrocławskich Maślicach. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 275 tys. zł netto. Zgłosiło się ośmiu chętnych. Najwięcej zaoferowała firma AWI Sp. z o.o. Sp. k.5 mln 168 tys. zł. Jakichkolwiek odpowiedzi na pytania o swoje plany udzieli dopiero, gdy uzyska pozwolenie na budowę albo gdy będzie miała "bardziej konkretne informacje".
Powierzchnia działek nr 2/1 (droga wewnętrzna) i 2/3 to 9 592 mkw. Druga z nich jest przeznaczona w planie miejscowym pod zabudowę jednorodzinną uzupełnioną ewentualnie o usługi. Dodatkowo mogą powstać na niej trzykondygnacyjne (ostatnia w formie poddasza) wille miejskie (mieszczące trzy-sześć mieszkań), jednak działka budowlana musi mieć co najmniej 1 200 mkw. W styczniu pisaliśmy o szczegółach skomunikowania tej nieruchomości. O poprawę warunków wnioskowała Rada Osiedla Maślice w imieniu mieszkańców.
REKLAMA
UM Wrocławia

Kolejna inwestycja w przygotowaniu

Nowe osiedle pojawi się na Maślicach także za sprawą innego dewelopera. Develia S.A. odkupiła od spółdzielni mieszkaniowej teren w rejonie ul. Augustowskiej i Reszelskiej. Zapłaciła niespełna 4 mln zł. Chce zbudować ponad 80 mieszkań. Szerzej pisaliśmy o tym w ubiegłym miesiącu. Przypominaliśmy też wówczas, że kolejne miejskie nieruchomości w tej okolicy przejdą w ręce prywatnych inwestorów.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Maśliczanin(gość)
No chyba ich całkiem pogieło brak dróg korki nieziemskie zero zieleni parkowanie gdzie popadnie chałas  kiedyś maślice ciche i spokojne teraz bydło i motłoch brawo Sutryk i PO kiedy to sie skończy
Daro(gość)
Cudownie, a dróg dojazdowych brak.
REKLAMA