Wrocław: Family Square – IBP Dom zaczął budować osiedle na Krzykach źródło: materiały inwestora

Wrocław: Family Square – IBP Dom zaczął budować osiedle na Krzykach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Family Square
adresWrocław, Skarbowców
inwestorIBP Dom Sp. z o.o.
projektantArch_it
REKLAMA
Deweloper z Bolesławca wchodzi na wrocławski rynek. Zrealizuje przy zbiegu ulic Krzyckiej i Skarbowców dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z prawie 120 mieszkaniami. Metraże sięgają  ponad 100 metrów kwadratowych. Znajdzie się też przestrzeń dla usług.
O przygotowaniach do inwestycji przy ul. Skarbowców na Krzykach donosiliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Spółka związana z IBP Dom Sp. z o.o. otrzymała pięć miesięcy temu pozwolenie na budowę dwóch budynków wielorodzinnych z lokalami usługowymi oraz garażami podziemnymi o łącznej kubaturze 64 673 metrów sześciennych. Powstaną na działce nr 223, o powierzchni 8 717 mkw. Projekt przygotowała pracownia Arch_it z Wrocławia. Generalnym wykonawcą jest Maxbud ABJ Sp. z o.o.
Deweloper ruszył z budową w listopadzie. Termin zakończenia prac i oddania inwestycji do użytku zaplanował na koniec 2021 roku. Rozpoczął też sprzedaż. Prowadzi ją wrocławskie biuro WGN Nieruchomości Sp. z o.o. Ceny zaczynają się od 8 000 zł/mkw.
UM Wrocławia

Mieszkania nawet z dwoma ogródkami

Na osiedle Family Square składają się dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne ze 116 mieszkaniami: 4 jedno- (36,2 mkw.), 57 dwu- (47,89-103,87 mkw.), 35 trzy- (58,92-68,57 mkw.), 16 cztero- (86,57-87,01 mkw.) i 4 pięciopokojowymi (103,86-108,21 mkw.). Do wszystkich przynależą ogródki, tarasy lub loggie (do części nawet po dwa). Pięć lokali zlokalizowanych na parterze ma dwa poziomy.
REKLAMA
Mieszkańcy skorzystają ze 146 miejsc parkingowych, w tym 110 podziemnych i 36 naziemnych, a także z komórek lokatorskich, rowerowni w każdym z budynków i placu zabaw. Ofertę uzupełniają dwa lokale usługowe o powierzchniach 251,51 i 298,37 mkw. Deweloper zaplanował też ścieżki, chodniki, oświetlenie oraz nowe nasadzenia.
Więcej wizualizacji w galerii.

Mieszkań przybędzie

Po sąsiedzku będzie budowało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.W lipcu donosiliśmy, że rozpoczęło starania o pozwolenie na realizację budynku wielorodzinnego o kubaturze 14 246 metrów sześciennych. Dostało je w sierpniu, a miesiąc temu urzędnicy zatwierdzili zmieniony projekt. Część terenu inwestor wylicytował w listopadzie ubiegłego roku na miejskim przetargu.
Ponad 40 mieszkań dołoży w pobliżu, przy ul. Mglistej, Develia S.A.Od września czeka na wydanie zgody na budowę. Grunt zakupiła w lutym, za niemal 3 mln zł netto.
Za to w innej części Krzyków, przy ul. Wawrzyniaka, budynek wielorodzinny powstanie w miejsce wyburzonego przed kilkoma laty domu. Pisaliśmy o tym w zeszłym miesiącu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA