Wrocław: Przepełniona szkoła na Krzykach doczeka się rozbudowy

Wrocław: Przepełniona szkoła na Krzykach doczeka się rozbudowy

https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto jeszcze w tym roku może rozpocząć przygotowania do powiększenia placówki przy ulicy Skarbowców, do której uczniowie chodzą na dwie zmiany. Otrzyma od władz województwa sąsiedzki kompleks Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w zamian za inną nieruchomość.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego opublikował 17 stycznia wykaz nieruchomości (wartej 14 mln 455 tys. zł) przeznaczonej do przekazania Gminie Wrocław jako darowizna. Chodzi o teren przy ul. Skarbowców 8a na Krzykach nieobjęty planem miejscowym, gdzie mieści się DODN. Powierzchnia działki nr 71 wynosi  7 278 mkw. Znajdują się na niej trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy ok. 623 mkw., a użytkowej 1 130,65 mkw.; czterosegmentowy budynek o zróżnicowanej liczbie kondygnacji (pow. odpowiednio ok. 1 788 mkw. i 2 773,31 mkw.); portiernia oraz garaż.
Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zostanie przeniesiony do końca lutego na ulicę Trzebnicką 42-44, do budynku Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej – informuje nas Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Szkoła przepełniona, rozbudowa ma pomóc

Władze województwa przekażą bezpłatnie gminie tę nieruchomość pod rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Skarbowców 8. W zamian otrzymają inną (nie została jeszcze wskazana).
W ostatnich latach liczba uczniów się zwiększyła. W tym roku szkolnym uczy się ich 348 (17 klas). Muszą chodzić na dwie zmiany, ponieważ placówka jest przystosowana dla 200 dzieci.
Osiedla położone w rejonie południowo-zachodnim mają z roku na rok coraz więcej mieszkańców i szkoły podstawowe na tym obszarze nie będą w stanie zapewnić miejsc edukacyjnych wszystkim dzieciom – podkreśla Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.
Jeszcze w tym roku miasto przejmie budynek DODN. Następnie rozpocznie przygotowania do jego zagospodarowania dla potrzeb szkoły, określając zakres niezbędnej inwestycji.
Zwiększenie miejsc edukacyjnych w SP nr 61 pozwoli na korektę obwodów sąsiadujących z nią szkół i tym samym wpłynie na poprawę warunków edukacyjnych w całym rejonie południowo-zachodnim – wyjaśnia Maja Wysocka.
Więcej zdjęć w galerii.
fot. Filip Heliasz

Intensywna rozbudowa okolicy

Krzyki cieszą się dużym zainteresowaniem deweloperów, dlatego ci ciągle planują nowe inwestycje. W styczniu przedstawialiśmy projekt Wille Miejskie Krzycka 73-75. Euro-dom Sp. z o.o. buduje cztery dwupiętrowe budynki  z ponad 20 apartamentami o metrażach do 94 mkw.
materiały inwestora
Miesiąc wcześniej donosiliśmy o szczegółach nowego osiedla przy ul. Skarbowców. IBP Dom Sp. z o.o. buduje Family Square, czyli dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z prawie 120 mieszkaniami (metraże największych przekraczają 100 mkw.) i kilkoma lokalami usługowymi.
materiały inwestora
Przy ul. Skarbowców budować będzie także Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w lipcu. To kolejne przedsięwzięcie tego dewelopera na Krzykach.
UM Wrocławia
Nowy projekt, przy ul. Mglistej, szykuje też Develia S.A. W październiku informowaliśmy, że stara się o pozwolenie na budowę obiektu z około 44 mieszkaniami. Za grunt zapłaciła niespełna 3 mln zł netto.
UM Wrocławia
Prace prowadzi już przy ul. Racławickiej. Realizuje tam inwestycję Nowa Racławicka. Stworzą ją dwa czteropiętrowe budynki wielorodzinne z ponad 200 lokalami mieszkalnymi i prawie 300 miejscami parkingowymi. Więcej pisaliśmy w sierpniu.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Zabudowany zostanie także teren obok, na którym dawniej mieściły się obiekty sportowe. Informowaliśmy o tym w kwietniu 2018 roku.
fot. Jakub Zazula
A po drugiej stronie zainwestował Archicom S.A.Planty Racławickie obejmą docelowo 11 bloków z 800 lokalami. O szczegółach pisaliśmy w maju zeszłego roku.
materiały inwestora
Do tego dochodzą jeszcze m.in. budynek wielorodzinny w miejsce domu przy ul. Wawrzyniaka, a także osiedle bliźniaków Polarna 10, za które odpowiada Vienna Development S.A.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Po konsultacjach czas na projektowanie parku Henrykowskiego. Jest konkurs
Miasto szuka architektów, którzy przedstawią swoją wizję kolejowego terenu na Tarnogaju – zgodną z w...
Poznań: Górczyńska – Nest Development stawia na Górczyn. Zbuduje kilkadziesiąt mieszkań [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja powstanie w pobliżu zbiegu ulic Głogowskiej i Górczyńskiej. Poznański deweloper ofer...
Wrocław: Biurowiec Centrum Orląt sprzedany. Czeka go przemiana
Grupa Credit Agricole postanowiła zbyć nieruchomość przy Dworcu Świebodzkim w związku z przeniesieni...
[Zielona Góra] Osiedle Silesia w Zielonej Górze rośnie bez zakłóceń
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia w Zielonej Górze. Firma Agrob...
Łódź: Manu Park – Real Development uzupełni pierzeję w Śródmieściu [WIZUALIZACJE]
W pobliżu Manufaktury szykuje się kolejna inwestycja. Łódzki deweloper zbuduje przy zbiegu ulic Nowo...
Wrocław: City One sprzedany. Archicom dostał kilkadziesiąt milionów euro
Biurowiec jest częścią kompleksu City Forum tuż przy placu Wróblewskiego. Powierzchnia sześciopiętro...
W Poznaniu wartość inwestycji wzrosła o rekordowe 55% w ciągu roku
W 2019 roku całkowita wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w Poznaniu przekroczyła pół mili...
Wrocław: Archicom przygotowuje budowę setek mieszkań na Księżu Wielkim
Nowe osiedle obejmujące około 300 lokali ma powstać przy ulicy Blizanowickiej, w sąsiedztwie ogródkó...
[zachodniopomorskie] Drugi apartamentowiec Wyspy Solnej w Kołobrzegu pnie się w górę
Trwają prace budowlane na terenie drugiego etapu (budynek "E") osiedla apartamentowego Wyspa Solna z...
Wrocław: Państwo sprzedaje na Poświętnem tereny pod domy i mieszkania
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oczekuje za obie nieruchomości przy ulicy Krzyżanowickiej ponad p...