Wrocław: Przepełniona szkoła na Krzykach doczeka się rozbudowyfot. Filip Heliasz

Wrocław: Przepełniona szkoła na Krzykach doczeka się rozbudowy

https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Miasto jeszcze w tym roku może rozpocząć przygotowania do powiększenia placówki przy ulicy Skarbowców, do której uczniowie chodzą na dwie zmiany. Otrzyma od władz województwa sąsiedzki kompleks Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w zamian za inną nieruchomość.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego opublikował 17 stycznia wykaz nieruchomości (wartej 14 mln 455 tys. zł) przeznaczonej do przekazania Gminie Wrocław jako darowizna. Chodzi o teren przy ul. Skarbowców 8a na Krzykach nieobjęty planem miejscowym, gdzie mieści się DODN. Powierzchnia działki nr 71 wynosi  7 278 mkw. Znajdują się na niej trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy ok. 623 mkw., a użytkowej 1 130,65 mkw.; czterosegmentowy budynek o zróżnicowanej liczbie kondygnacji (pow. odpowiednio ok. 1 788 mkw. i 2 773,31 mkw.); portiernia oraz garaż.
Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zostanie przeniesiony do końca lutego na ulicę Trzebnicką 42-44, do budynku Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej – informuje nas Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Szkoła przepełniona, rozbudowa ma pomóc

Władze województwa przekażą bezpłatnie gminie tę nieruchomość pod rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Skarbowców 8. W zamian otrzymają inną (nie została jeszcze wskazana).
W ostatnich latach liczba uczniów się zwiększyła. W tym roku szkolnym uczy się ich 348 (17 klas). Muszą chodzić na dwie zmiany, ponieważ placówka jest przystosowana dla 200 dzieci.
Osiedla położone w rejonie południowo-zachodnim mają z roku na rok coraz więcej mieszkańców i szkoły podstawowe na tym obszarze nie będą w stanie zapewnić miejsc edukacyjnych wszystkim dzieciom – podkreśla Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.
Jeszcze w tym roku miasto przejmie budynek DODN. Następnie rozpocznie przygotowania do jego zagospodarowania dla potrzeb szkoły, określając zakres niezbędnej inwestycji.
Zwiększenie miejsc edukacyjnych w SP nr 61 pozwoli na korektę obwodów sąsiadujących z nią szkół i tym samym wpłynie na poprawę warunków edukacyjnych w całym rejonie południowo-zachodnim – wyjaśnia Maja Wysocka.
Więcej zdjęć w galerii.
fot. Filip Heliasz

Intensywna rozbudowa okolicy

Krzyki cieszą się dużym zainteresowaniem deweloperów, dlatego ci ciągle planują nowe inwestycje. W styczniu przedstawialiśmy projekt Wille Miejskie Krzycka 73-75. Euro-dom Sp. z o.o. buduje cztery dwupiętrowe budynki  z ponad 20 apartamentami o metrażach do 94 mkw.
materiały inwestora
Miesiąc wcześniej donosiliśmy o szczegółach nowego osiedla przy ul. Skarbowców. IBP Dom Sp. z o.o. buduje Family Square, czyli dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z prawie 120 mieszkaniami (metraże największych przekraczają 100 mkw.) i kilkoma lokalami usługowymi.
materiały inwestora
Przy ul. Skarbowców budować będzie także Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., o czym informowaliśmy w lipcu. To kolejne przedsięwzięcie tego dewelopera na Krzykach.
UM Wrocławia
Nowy projekt, przy ul. Mglistej, szykuje też Develia S.A. W październiku informowaliśmy, że stara się o pozwolenie na budowę obiektu z około 44 mieszkaniami. Za grunt zapłaciła niespełna 3 mln zł netto.
UM Wrocławia
Prace prowadzi już przy ul. Racławickiej. Realizuje tam inwestycję Nowa Racławicka. Stworzą ją dwa czteropiętrowe budynki wielorodzinne z ponad 200 lokalami mieszkalnymi i prawie 300 miejscami parkingowymi. Więcej pisaliśmy w sierpniu.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Zabudowany zostanie także teren obok, na którym dawniej mieściły się obiekty sportowe. Informowaliśmy o tym w kwietniu 2018 roku.
fot. Jakub Zazula
A po drugiej stronie zainwestował Archicom S.A.Planty Racławickie obejmą docelowo 11 bloków z 800 lokalami. O szczegółach pisaliśmy w maju zeszłego roku.
materiały inwestora
Do tego dochodzą jeszcze m.in. budynek wielorodzinny w miejsce domu przy ul. Wawrzyniaka, a także osiedle bliźniaków Polarna 10, za które odpowiada Vienna Development S.A.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W Sky Tower pojawi się jedna z największych atrakcji Wrocławia
Strefa rozrywki w najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower powiększy się o prawie 1,7 tys. mkw. nowe...
W gminie Jaworzyna Śląska zainwestuje polska firma. Będą nowe miejsca pracy
Świdnicka firma Fire Family zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST-PARK"...
Trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin [ZDJĘCIA]
Nad ulicą Długą trwa budowa nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Inwestycja jest połączona...
Echo Investment wybuduje na Mokotowie nowe osiedle z ponad 1200 mieszkaniami [WIZUALIZACJE]
W biznesowej części Mokotowa, przy ul. Wołoskiej i Konstruktorskiej Echo Investment S.A. we współpra...
Wszystkie dolnośląskie projekty Kolej Plus przeszły do dalszego etapu!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dokonały oceny pod względem formalnym 96 wniosków złożonych przez sa...
Miasto sprzedało za miliony działkę przy zabytkowym spichlerzu na Starym Mieście
Miasto sprzedało atrakcyjną działkę w samym centrum Wrocławia, zlokalizowaną przy ulicy Menniczej 26...
Podpisano umowę na projekt modernizacji linii kolejowej Wrocław-Siechnice-Jelcz-Opole
Za blisko 24 mln zł będą wykonane projekty dla przyszłych prac na linii kolejowej  Wrocław – Op...
W Warszawie powstanie luksusowe osiedle Habitat Wilanów [WIZUALIZACJE]
Totalbud S.A. rusza z budową osiedla Habitat Wilanów w stołecznym Wilanowie. Złożone z dziewięciu bu...
Ronson chce kupić w Warszawie nową działkę pod zabudowę mieszkaniową
Ronson Development spółka z o.o. – Projekt 3 sp. k. – spółka zależna Ronson Development zawarła dwie...
Develia zakończyła budowę IX etapu osiedla Słoneczne Miasteczko w Krakowie i wprowadziła do oferty kolejne mieszkania
Develia rozpoczęła sprzedaż mieszkań w XII etapie osiedla Słoneczne Miasteczko w dzielnicy Bieżanów-...