Ponad 26 mln zł za działkę przy Karkonoskiej. Powstanie tam 520 apartamentów

Ponad 26 mln zł za działkę przy Karkonoskiej. Powstanie tam 520 apartamentów

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Archicom sfinalizował transakcję zakupu gruntu o powierzchni 2,45 hektara na Krzykach, przy zbiegu ulicy Przyjaźni i alei Karkonoskiej. Deweloper zapłacił za nieruchomość 26,6 mln złotych. Ma tam powstać około 520 apartamentów. 
O kupnie przez Archicom działki na Krzykach donosiliśmy już w listopadzie zeszłego roku. Chodzi o grunt przy alei Karkonoskiej, pomiędzy osiedlem Belvedere Park a salonami samochodowymi. Teraz transakcja została sfinalizowana.
REKLAMA
Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Grupy Archicom. 

Bliskość terenów rekreacyjnych w połączeniu z lokalizacją przy jednej z reprezentacyjnej alei Wrocławia to doskonałe warunki dla inwestycji z segmentu premium. Liczymy na równie duże zainteresowanie klientów, co w przypadku innych naszych inwestycji apartamentowych: River Point na Kępie Mieszczańskiej i Ogrodów Hallera w willowej okolicy Borka – dodaje.Inwestycja zostanie zaprojektowana przez autorskie Studio Projektowe Archicom. Kompleks apartamentowy ma wyróżniać się atrakcyjną architekturą i wysokim standardem wykończenia. 
 
To jedna z ostatnich działek na Krzykach, które oprócz dużej powierzchni charakteryzują się także doskonałą komunikacją z centrum – komentuje Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający Poland Sotheby's International Realty. 

W ofercie znajdzie się około 520 apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Generalnym wykonawstwem inwestycji zajmie się spółka wchodząca w skład Grupy Archicom – Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.
 
Zakup gruntu finansowany jest częściowo z wpływów z emisji akcji serii E przeprowadzonej w marcu 2016 r. oraz częściowo z wpływów z emisji obligacji serii M2/2017 przeprowadzonej w marcu 2017 roku.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA