Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej inwestycji Archicomu na Partynicachźródło: UM Wrocławia

Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej inwestycji Archicomu na Partynicach

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper otrzymał już decyzję środowiskową, a teraz stara się o pozwolenie na budowę. Przy alei Karkonoskiej, blisko zbiegu z ulicą Wyścigową, ma powstać około 520 apartamentów i biurowiec.
Archicom złożył 27 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych z garażami wbudowanymi przy Karkonoskiej. Osiedle planowane jest na działkach nr 1/23, 1/24, 1/96, 1/98 oraz 1/101, o łącznej powierzchni ponad 2,4 ha. Projekt przygotuje pracownia dewelopera.
UM Wrocławia
Prezydent miasta wydał 7 grudnia postanowienie stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przez Archicom przedsięwzięcia. Inwestycja zakłada budowę zespołu budynków wielorodzinnych oraz obiektu biurowo-usługowego z garażami podziemnymi i infrastrukturą techniczną. Obejmie, oprócz wymienionych wyżej nieruchomości, jeszcze działki nr 1/46, 1/97, 1/99 oraz 1/102.

Około 520 apartamentów przy Karkonoskiej

Archicom Nieruchomości Sp. z o.o. - 6 Spółka komandytowa złożył 27 września wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Zostało wszczęte 3 października.
Wrocławski deweloper złożył już 7 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę na terenie części działek linii kablowej wysokiego napięcia, kanalizacji telekomunikacyjnej i przebudowę fragmentu linii kablowej niskiego napięcia oraz rozbiórkę linii napowietrznej wysokiego napięcia. Pozytywną decyzję otrzymał miesiąc później.
Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Grupy Archicom.
W ofercie znajdzie się około 520 apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Generalnym wykonawstwem inwestycji zajmie się spółka wchodząca w skład Grupy Archicom – Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.
REKLAMA
fot. Mariusz Bartodziej

Archicom skupuje grunty pod setki mieszkań

To nie jedyna nieruchomość, którą w tym roku kupił wrocławski deweloper. Jak pisaliśmy na początku października, kolejną inwestycję planuje prawdopodobnie na Oporowie.
Jedna ze spółek wrocławskiego dewelopera zawarła umowę na zakup nieruchomości gruntowej o powierzchni 5,5316 ha. Początkowo jako lokalizacja zostały wskazane Krzyki, jednak w skorygowanym raporcie wpisano dzielnicę Fabryczna. W jej obrębie, na Oporowie, u zbiegu ulic Awicenny i Jordanowskiej, znajduje się niezabudowana nieruchomość o powierzchni dokładnie 5,5316 ha, będąca własnością osób fizycznych. To działka nr 2/9.
UM Wrocławia
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam m.in. zabudowę wielorodzinną, zgodnie z zamierzeniem Archicomu. Mogą tam powstać budynki o maksymalnie trzech kondygnacjach nadziemnych, do 18 m wysokości. Czwartą kondygnację dopuszcza się wyłącznie w poddaszu, pod stromym dachem.
Wartość transakcji zawartej przez Archicom to 33 mln 825 tys. złotych brutto. Może tam powstać około 770 lokali.

Następna działka w planach

Za nieruchomość o powierzchni około 4,9 ha zamierza zapłacić 47 mln 530 tys. złotych netto. Plan miejscowy przewiduje na niej m.in. zabudowę wielorodzinną. Może tam powstać ok. 740 mieszkań
Zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości planowane jest do 31 stycznia 2019 r. Zakup nieruchomości sfinansowany zostanie z wpływów z emisji akcji przeprowadzonej przez emitenta we wrześniu 2017 r. oraz ze środków własnych. O zawarciu umowy przenoszącej własność i jej warunkach emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA