DODAJ

Wrocław: Budimex coraz bliżej budowy dużego osiedla w miejsce Fadromy

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Budimex coraz bliżej
Mariusz Bartodziej
2018-07-12 09:31:05
Warszawski deweloper otrzymał już zgodę na wyburzenie hal i budynków, znajdujących się terenie zakupionym od Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. Zakończyło się także postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Na terenie dawnej fabryki koparek i ładowarek na Gajowicach ma powstać nawet 1000 mieszkań.

Spółka Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. złożyła 29 czerwca wiosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z usługami oraz garażem wielostanowiskowym przy ulicy Grabiszyńskiej. Powstanie na działce nr 13/17, o powierzchni 4,09 ha. Projekt przygotuje Piotr Marciniak z pracowni Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. Deweloper nie udziela na razie informacji o szczegółach inwestycji ani o obsłudze drogowej dużego osiedla, które stanie na pofabrycznym terenie (może tam powstać nawet 1000 mieszkań).

Wciąż trwają procedury administracyjne. Gdy tylko się zakończą, będziemy państwa informowali – odpowiada nam Andrzej Miś z biura prasowego Budimex Nieruchomości.

UM Wrocławia


Budowa coraz bliżej

Deweloper zbliża się do rozpoczęcia budowy osiedla w miejsce Fadromy. Osoby fizyczne złożyły 4 lipca wniosek o pozwolenie na rozbiórkę garaży murowanych przy ul. Grabiszyńskiej 165. Znajdują się na działce nr 14/2, o powierzchni 3,06 ha.

Budimex Nieruchomości jedną zgodę już otrzymał – 25 maja. Chodzi o wyburzenie trzech hal, dwóch wiat stalowych, budynku biurowo-socjalnego, hydroforni z basenem, obudowy stalowej kanałów wywiewnych oraz ceglanego wygrodzenia, o łącznej kubaturze 147,4 tys. metrów sześciennych. Wymienione obiekty mieszczą się na działkach nr 13/7 oraz 14/1 (pow. drugiej z nich wynosi 2,7 ha).

Prezydent miasta wydał natomiast 27 kwietnia postanowienie stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla budowy budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Postępowanie dotoczyło działek nr 13/17 oraz 14/2. O jego wszczęciu pisaliśmy w lutym. Podobne opinie wydali 23 lutego regionalny dyrektor ochrony środowiska i 23 marca dyrektor zarządu zlewni we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

fot. investphoto.pl


Inny warszawski deweloper inwestuje przy Grabiszyńskiej

Przy ul. Grabiszyńskiej zamierza także budować Dom Development S.A., o czym informowaliśmy w tym tygodniu. W planach ma budowę budynku wielorodzinnego w miejscu nieistniejącej już kamienicy – tuż przy schronie przeciwlotniczym.

fot. investphoto.pl