Nowy Grabiszyn – Budimex rusza z pierwszym wrocławskim projektem. Stawia osiedle w miejsce fabryki Fadroma źródło: materiały inwestora

Nowy Grabiszyn – Budimex rusza z pierwszym wrocławskim projektem. Stawia osiedle w miejsce fabryki Fadroma

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przy ulicy Grabiszyńskiej produkowano przed laty m.in. maszyny rolnicze i budowlane. Warszawski deweloper wyburzył charakterystyczne fabryczne kominy i realizuje osiedle wielorodzinne. Zaczyna od przeszło 200 lokali mieszkalnych oraz usługowych. Pierwsi nabywcy wprowadzą się za niespełna dwa lata.
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. wprowadził do oferty pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. Ruszył już z pracami w rejonie ul. Grabiszyńskiej i Miedzianej (o przygotowaniach do zabudowy kilkuhektarowego terenu pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku). Będzie je prowadził w kilku etapach. Pierwszy trafi do użytku w I kwartale 2021 roku. Za projekt odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
Pomiędzy etapami zaplanowaliśmy place miejskie, zieleń, stojaki rowerowe, miejsca rekreacji i odpoczynku. Na parterze powstanie zaś przeszklony ciąg handlowy, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli w zasięgu ręki najpotrzebniejsze produkty i usługi – mówi Bartosz Sekuła, dyrektor biura regionalnego Budimeksu Nieruchomości.
fot. investphoto.pl

229 mieszkań i usługi na start

W pierwszym etapie Nowego Grabiszyna powstaje budynek z windami i holami wejściowymi, liczący od sześciu do ośmiu pięter. Znajdzie się w nim 229 mieszkań o układach jedno- (32 mkw.), dwu- (36-46 mkw.), trzy- (58-69 mkw.) i czteropokojowym (73-88 mkw.). Do wszystkich będą przynależeć ogródki, tarasy lub balkony. Na parterze pojawi się również dziewięć lokali usługowych, o powierzchniach od 35 do 84 mkw. Za to w kondygnacji podziemnej deweloper zaplanował miejsca parkingowe, stojaki rowerowe oraz komórki lokatorskie.
Pierwszy etap charakteryzuje prosta i ponadczasowa forma architektoniczna. Na fasadzie przenikać się będą modne beże i biel. Elegancji dodadzą szlachetne materiały wykończeniowe: szkło, blacha perforowana i okładziny elewacyjne – wylicza inwestor.
Osiedle będzie zamknięte i monitorowane. Na wewnętrznym dziedzińcu powstanie strefa odpoczynku wolna od ruchu samochodowego – z placem zabaw, siłownią terenową i ławkami. Budimex przewidział również dodatkowe stojaki i wiaty rowerowe oraz stanowiska parkingowe.
materiały inwestora
REKLAMA

Historyczny akcent

Przed II wojną światową przy ul. Grabiszyńskiej funkcjonowały odlewnia żeliwa i fabryka maszyn rolniczych. W kolejnych latach wciąż istniały tu zakłady produkcyjne z charakterystycznymi kominami. Budimex je wyburzył, ale postanowił nawiązać do nich symbolicznie poprzez logo powstającego osiedla – sześć promieni symbolizuje sześć kominów Fadromy.
Inspiracją do powstania logotypu był projekt artystyczny Henryka Stażewskiego "9 promieni światła na niebie". 9 maja 1970 roku kompozycja składająca się z kolorowych snopów światła zabłysła nad Wrocławiem – tłumaczy deweloper. – Inspiracją Kolory instalacji – i logotypu Nowego Grabiszyna – nie są przypadkowe. Są to barwy powstałe przy rozszczepieniu światła białego przez pryzmat.
Więcej wizualizacji w galerii.

Obok buduje inny warszawski deweloper

Po sąsiedzku powstaje jeszcze jedna nowa inwestycja – o mniejszej skali. Dom Development S.A. stawia budynek wielorodzinny Grabiszyńska 141. Oferuje niespełna 60 mieszkań, z podobną liczbą miejsc parkingowych. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
fot. investphoto.pl
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA