Wrocław: I2 Development inwestuje na Gajowicach. W planach prawie 300 mieszkańfot. Jakub Zazula

Wrocław: I2 Development inwestuje na Gajowicach. W planach prawie 300 mieszkań

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowy budynek mieszkalno-usługowy ma powstać przy ulicy Stalowej, w sąsiedzie trasy kolejowej. Wrocławski deweloper przygotowuje tę inwestycję od ponad roku. Kupił już jedną z dwóch działek – za niespełna 3,7 miliona złotych.
Spółka zależna od i2 Development S.A. podpisała 20 grudnia umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego zabudowanej magazynem działki numer 13/18, o powierzchni 2 102 mkw. (została wydzielona z terenu dawnej Fadromy). Deweloper zapłacił już 3 mln 690 tys. zł brutto. Do wstępnego porozumienia doszło rok temu. Pierwotnie miał sfinalizować transakcję do końca października.
UM Wrocławia
Inwestor podkreśla, że wspomniana parcela sąsiaduje z nieruchomością, na którą zawarł w maju zeszłego roku przedwstępną umowę zakupu. W związku z istniejącą po sąsiedzku nową zabudową mieszkalną i powstającym już osiedlem na terenie dawnej fabryki, chodzi prawdopodobnie o działkę nr 4/2 (o pow. 5 816 mkw.) przy ul. Stalowej 94, tuż przy torach kolejowych. Myjnia przestała tam funkcjonować pół roku temu.
fot. Jakub Zazula
I2 Development chciał dopiąć tę transakcję do października i jeszcze w IV kwartale 2019 roku ruszyć z budową i sprzedażą. Podpisanie ostatecznej umowy ma jednak nastąpić 28 lutego 2020 r. Cena wyniesie 6 mln 900 tys. zł netto (do tego dojdą 682 tys. zł za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności terenu). Na obu nieruchomościach deweloper zamierza postawić budynek mieszkalno-usługowy na około 280 lokali.
Więcej zdjęć w galerii.

Przybędzie mieszkań i usług

REKLAMA
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. buduje już po sąsiedzku, na pofabrycznym obszarze, kilkuetapowe osiedle Nowy Grabiszyn. W maju donosiliśmy o starcie pierwszej fazy. W ramach niej powstaje budynek liczący od sześciu do ośmiu pięter, z blisko 240 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
fot. Jakub Zazula
Obok, gdzie mieści się m.in. parking, inny inwestor chce postawić budynek handlowo-usługowy, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
Investphoto.pl
Za to przy schronie buduje Dom Development S.A.Grabiszyńska 141 to sześciopiętrowy obiekt z niespełna 60 mieszkaniami o metrażach do 67 mkw. Znajdzie się w nim także miejsce dla usług. Ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami od strony podwórka. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA