Wrocław: Aldi otworzy się wkrótce w sąsiedztwie dawnej Fadromy źródło: Baumatech Sp. z o. o.

Wrocław: Aldi otworzy się wkrótce w sąsiedztwie dawnej Fadromy

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Niemiecka sieć handlowa postawi sklep przy zbiegu ulicy Grabiszyńskiej i placu Srebrnego, w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego. Powierzchnia użytkowa dwukondygnacyjnego pawilonu przekroczy trzy tysiące metrów kwadratowych. Otwarcie jeszcze w tym roku.
Magistrat wydał 26 marca pozwolenie na budowę przy ul. Grabiszyńskiej 165 na Gajowicach budynku handlowo-usługowego o kubaturze 16 646 metrów sześciennych. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k. Baumatech Sp. z o.o., generalny wykonawca, przedstawił szczegóły dotyczące tego przedsięwzięcia. Inwestorem jest Aldi Sp. z o.o. Z budową ruszy jeszcze w tym miesiącu. Otwarcie zaplanował na drugą połowę tego roku.
Nowy sklep Aldi budowany jest zgodnie z przyjętym konceptem wizualnym sieci – mówi nam Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR. – Tuż przy wejściu do sklepu znajdzie się komfortowy parking z 87 miejscami parkingowymi, z uwzględnieniem dedykowanych miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych.
fot. RafalM8
Na dole sklep, na górze biura
Budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne (13 m wysokości), 62 m szerokości i 31 m długości. Jego powierzchnia zabudowy wyniesie 1 836 mkw., użytkowa 3 045 mkw., a sprzedaży (sala sprzedaży oraz strefa kas) około 950 mkw.
Na parterze zlokalizowano salę sprzedaży, rezerwę sali sprzedaży, strefę kas, odpiek, zaplecze socjalne dla pracowników, pomieszczenia techniczne, magazyn dzienny, magazyn nocny oraz klatki schodowe i windę – wylicza Baumatech. – Piętro budynku zawiera powierzchnię najmu, toalety, pomieszczenie socjalne, klatki schodowe oraz windę.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.
Ósmy we Wrocławiu
To będzie ósmy market sieci Aldi w stolicy Dolnego Śląska. Siódmy otworzyła 8 maja przy ul. Długosza na Karłowicach. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.
REKLAMA
Aldi to międzynarodowa sieć dyskontów, posiadająca głównie na zachodzie i południu Polski ponad 140 sklepów i zatrudniająca niemal 3000 pracowników. Sieć jest jedną z wiodących firm handlowych w Europie, a naszym celem jest dotarcie z naszą ofertą do coraz szerszej grupy klientów – mówi Agata Biernacka.

W pobliżu nowych mieszkań

W najbliższej okolicy powstają już dwie inwestycje mieszkaniowe, a jedna jest w przygotowaniu. Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. buduje w miejsce dawnej fabryki kilkuetapowe osiedle Nowy Grabiszyn. W maju rok temu donosiliśmy o starcie pierwszej fazy. W ramach niej powstaje budynek liczący od sześciu do ośmiu pięter, z blisko 240 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
fot. RafalM8
materiały inwestora
W sąsiedztwie grunt za ponad 13 mln zł kupił i2 Development S.A. Zrealizuje przy trasie kolejowej prawie 300 lokali w budynku mieszkalno-usługowym. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
fot. Jakub Zazula
Za to tuż obok schronu buduje Dom Development S.A.Grabiszyńska 141 to sześciopiętrowy obiekt z niespełna 60 mieszkaniami o metrażach do 67 mkw. Znajdzie się w nim także miejsce dla usług. Ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami od strony podwórka. O szczegółach pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.
fot. RafalM8
materiały inwestora

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Prince(gość)
Sutryk wie jak zarobić kasę na sprzedaży ziemi miasta, kosztem Wrocławian, gdzie Grabiszyńska z bus-pasem to masakra, a dodatkowe 3 tyś. mieszkańców w tym regionie to armagedon.
Jan Augustynowski
Blaszaki mają zdecydowanie za dużą żywotność. W dużych miastach powinny być orane po 10 latach. Ktoś ma wiedzę ile się taki dyskont zwraca?
REKLAMA