W dawnym porcie i stoczni staną nowoczesne wieżowce?

W dawnym porcie i stoczni staną nowoczesne wieżowce?

Wrocław, WIZUALIZACJE
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Na terenie dawnej stoczni przy ul. Kościerzyńskiej może wkrótce powstać wielofunkcyjny kompleks biurowo-mieszkaniowy z 25-piętrowym hotelem. Z kolei w miejscu portu rzecznego przy ul. Reymonta ma pojawić się nowe wrocławskie centrum handlowo-usługowe. Na razie powstały jedynie koncepcje obu kompleksów - projekty przygotowało międzynarodowe biuro architektoniczne Epstein.

Pierwszy kompleks ma powstać na 8,5-hektarowej działce stoczni przy ulicy Kościerzyńskiej. Zgodnie z tym, co czytamy na stronie twórcy koncepcji, międzynarodowego biura architektonicznego Epstein, tuż przy wodzie pojawi się wielofunkcyjny zespół zawierający biura, handel, mieszkania i obiekty rekreacyjne. W 25-piętrowej wieży ma powstać 4-gwiazdkowy hotel z salami konferencyjnymi, biurami, handlem i luksusowymi apartamentami.

Wedle wstępnych planów w I etapie inwestycji powstanie kompleks hotelowy oraz zespół budynków biurowych i budynek biurowo-usługowy. Natomiast drugi etap przewiduje dobudowanie obiektów mieszkaniowych przy basenie stoczniowym. Inwestorem jest firma Alterco.

Drugi kompleks powstanie na należącej do Odratrans 13,5-hektarowej działce dawnego portu rzecznego na Kleczkowie. Teren ma się przekształcić się w nowe wrocławskie centrum z handlem, biurami, hotelami, restauracjami, kawiarniami, kinami i muzeami. Wszystko zlokalizowane nad wodą.

Historyczne budynki portu mają zostać odrestaurowane, a pomiędzy nimi powstaną nowe nowoczesne obiekty. Koncepcję architektoniczną również przygotowało biuro Epstein.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA