Aldi otworzy więcej sklepów we Wrocławiuźródło: mat. pras.

Aldi otworzy więcej sklepów we Wrocławiu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Niemiecka sieć handlowa otworzyła na Karłowicach swój siódmy market w stolicy Dolnego Śląska. Ósmy buduje przy ulicy Grabiszyńskiej. Powstaną też kolejne – w skali kraju chce w ciągu najbliższych lat potroić liczbę realizowanych sklepów.
Aldi Sp. z o.o. ograniczył otwieranie nowych dyskontów spożywczych z powodu epidemii koronawirusa. Wrócił już jednak do realizacji założonych planów. Zapowiedział nawet trzykrotny wzrost otwieranych sklepów do końca 2022 roku.
Oczywiście jest to uzależnione od wielu zmiennych i dajemy sobie prawo do bieżącej aktualizacji – podkreśla Oktawian Torchała, CEO Aldi w Polsce.
W tym celu sieć szuka działek i lokali o minimalnej powierzchni 800 mkw. Dotychczas rozglądała się za nimi w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Jednak w związku z m.in. utworzeniem biur regionalnych w Krakowie, Lublinie, Gdańsku oraz Szczecinie rozszerza ekspansję na cały kraj. Dotychczas zrealizowała w Polsce 141 sklepów (od stycznia do lipca 2018 roku przebudowała niemal 70 z nich). W zeszłym roku otworzyła ich sześć, a w tym już cztery.
mat. pras.

Nowe sklepy i kupiony teren we Wrocławiu

REKLAMA
Aldi jest obecny również we Wrocławiu. 8 maja otworzył swój siódmy market – o powierzchni sprzedaży około 1 000 mkw., przy ul. Długosza na Karłowicach. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
Za to w maju donosiliśmy o starcie budowy ósmego sklepu. Piętrowy obiekt powstaje przy ul. Grabiszyńskiej, w sąsiedztwie dawnej Fadromy.
fot. RafalM8
Baumatech Sp. z o. o.
Na tym nie koniec. W grudniu informowaliśmy, że sieć zakupiła nieruchomość przy ul. Zwycięskiej na Partynicach, gdzie miał powstać hotel. Plan miejscowy przewiduje tam obiekty handlowe, wypoczynkowe, czy turystyczne.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (41)

Napisz komentarz
Angelika(gość)
Lipa !!!❤️
Moniś(gość)
Księże
ta(gość)
kiedy na Lipie Piotrowskiej?
aklepka(gość)
Lipa Piotrowska
t.kussa@o2.pl(gość)
Lipa Piotrowska
apytel@o2.pl(gość)
Lipa Piotrowska / Wiadwa
Daniel(gość)
Brochów
Sabisabi(gość)
Lipa Piotrowska
Ela Wenus(gość)
Księże Małe- ponieważ nie mamy żadnego dyskontu, mimo że osiedle ciągle się rozbudowuje. Na osiedlu są tylko sklepiki osiedlowe, Społem i Żabki  które nie należą do tanich a najbliższa Biedronka jest dopiero na ul.Krakowskiej.
przemka(gość)
Księże Małe, oprucz bardzo drogiego społem nie ma żadnego większego marketu,a dzielnica ciągle sie rozbudowuje,a miejsce, działka do odkupienia od Lidla jak głosi tablica na działce.
Róża(gość)
Na Księżu Małym nie ma żadnego dużego sklepu, oprócz drogiego Społem i T&J
Basiabasia(gość)
@
Kasia
(gość)
Ja też zapraszam na Brochów. Lipa Was nie chce
Lipa chce,chce,chce
Niecharny(gość)
@
charny
(gość)
olać Lipe - Wrocław Brochów koniecznie ;-) 100% frekwencji bo mamy dość Biedronki
Olac Brochów- Lipa koniecznie ;)
Basia(gość)
@
Kasia
(gość)
Ja też zapraszam na Brochów. Lipa Was nie chce
O skad taka pewność...lipa chce i nie ma konkurencji dla aldiego
dfsdf(gość)
@
charny
(gość)
olać Lipe - Wrocław Brochów koniecznie ;-) 100% frekwencji bo mamy dość Biedronki
na lipie brak nawet Biedronki
farciarz(gość)
Kiełczów - blisko wrocławia i idealne miejsce dla Aldika albo Lidla. Biedronka, która tam jest podwaja powierzchnię bo nie wyrabijają 10 tys ludzi + okoliczne miejscowości Piecowice, Wilczyce, Śliwice, Kiełczówek Pewna stopa zwrotu z inwestycji
Lago(gość)
Witam taki sklep przydałby  sie bardzo w okolicach pomiedzy miejscowosciami Kamieniec Wroclawski Dobrzykowice Wojnow petla na okolo mnustwo osiedli coraz wiecej mieszkańców a zadnego konkretnego sklepu
SeBol(gość)
Witam może jakaś działka będzie dostępna pod budowę na Wrocławskim Brochowie. Mamy tyko jeden większy sklep z byle jakim towarem. Wasz na pewno się przyda i na pewno przyciągnie wielu klientów. Pozdrawiam
ja(gość)
Lipa Piotrowska - koniecznie
Tadek(gość)
Na Brochowie drugi większy sklep jest konieczny. Jedna Biedronka już nie wytrzymuje natłoku Klientów
REKLAMA