Budimex Nieruchomości planuje budowę nowego osiedla z ponad 1000 mieszkań!

Budimex Nieruchomości planuje budowę nowego osiedla z ponad 1000 mieszkań!

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Warszawski deweloper Budimex Nieruchomości planuje pierwszą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Na zakupionym od Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. terenie po byłej fabryce koperek i ładowarek Fadroma przy ulicy Grabiszyńskiej (działki nr 13/5 i 14/1  obręb 28 – Grabiszyn (KW WR1K/00058011/1) o łącznej powierzchni 70 096 mkw. wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków, położonych przy ul. Grabiszyńskiej 163) inwestor planuje realizację osiedla mieszkaniowego z ponad 1000 mieszkań. Inwestycja ma być etapowana.
Dawne hale produkcyjne będą wyburzone, znikną także charakterystyczne kominy Fadromy. W miejscu dawnej fabryki powstaną nowe ulice i osiedle mieszkaniowe. Zgodnie z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na przedłużeniu ul. Miedzianej wyznaczona będzie nowa ulica prowadząca w kierunku linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Od ul. Mosiężnej w stronę dawniej Fadromy przewidziano osiedlowy chodnik pieszo-rowerowy. Nowa ulica prowadzić będzie również od ul. Grabiszyńskiej aż do linii kolejowej. Potem skręci w prawo, wzdłuż torów, w kierunku ul. Manganowej.
Na większej części terenu ma powstać śródmiejska zabudowa mieszkaniowa o wysokości do 25 metrów. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy ul. Grabiszyńskiej, a także na terenie przyległym do kolejowej obwodnicy towarowej mogą powstać biurowce (wysokie maksymalnie do 38 metrów).
REKLAMA

Konkurs architektoniczny na projekt nowego osiedla Budimex Nieruchomości jest już rozpisany. Powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Budowa pierwszego etapu nowego osiedla we Wrocławiu ma ruszyć pod koniec 2018 roku.

Budimex Nieruchomości jest częścią największego holdingu budowlanego – Budimex S.A., który działa na polskim rynku od 1968 roku. Deweloper specjalizuje się w realizacji dużych inwestycji budowlanych, w największych miastach w Polsce – Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA