Wrocław: Budimex będzie budował przy Odrze na Kleczkowie. Szykuje wyburzeniafot. Jakub Zazula

Wrocław: Budimex będzie budował przy Odrze na Kleczkowie. Szykuje wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawski deweloper poszerza swoją ekspansję stolicy Dolnego Śląska. W tym roku wprowadził do oferty swoją pierwszą inwestycję tutaj – Nowy Grabiszyn w miejsce fabryki Fadroma. Kolejną planuje przy ulicy Reymonta, w bezpośrednim sąsiedztwie śluzy Miejskiej. Może zrealizować po wyburzeniach osiedle wielorodzinne lub kompleks biurowy z dominantą o wysokości do 35 metrów.
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. złożył 20 maja wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku portierni pawilonu handlowego przy ul. Reymonta 12. Znajdują się tam m.in. firmy z branży motoryzacyjnej. Dokument obejmuje działki nr 5/7, 7/1 oraz 7/8, o łącznej powierzchni 1,4 ha. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
Teren Budimeksu jest w większości przeznaczony pod osiedlewielorodzinne, obiekty hotelowe, biura lub usługi (m.in. handel detaliczny małopowierzchniowy, drobna produkcja, gastronomia i rozrywka). W zachodniej części obszaru plan miejscowy wykluczazabudowę wielorodzinną oraz usługową (za wyjątkiem drobnej produkcji) – dopuszczone pozostają więc głównie biura i obiekty hotelowe. Wysokość budynków nie może być mniejsza niż 8 m i większa niż 17 m, jednak na maksymalnie połowie obszaru zabudowanego jest możliwa do 25 m. Za to dominanta planowana tuż przy ul. Reymonta może sięgnąć 25-35 m.
fot. Jakub Zazula

Setki mieszkań tuż obok

REKLAMA
W bezpośrednim sąsiedztwie Rafin Developer Sp. z o.o. realizuje Wybrzeże Reymonta. Będzie to docelowo pięcioetapowe osiedle. W ramach trzech faz wrocławski deweloper odda do użytku przeszło 400 mieszkań. O szczegółach inwestycji zaprojektowanej przez Maćków Pracownię Projektową Sp. z o.o. pisaliśmy w lutym ubiegłego roku.
fot. Jakub Zazula

Budimex już obecny we Wrocławiu

Budimex Nieruchomości prowadzi swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska na Gajowicach. Wyburzył już charakterystyczne kominy dawnej fabryki Fadroma. W jej miejsce stworzy kilkuetapowe osiedle Nowy Grabiszyn. Na początek realizuje budynek wielorodzinny liczący od sześciu do ośmiu pięter. Znajdzie się w nim ponad 200 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w maju.
fot. investphoto.pl
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA