DODAJ

Archicom będzie burzył w sąsiedztwie Promenad Wrocławskich

Biura / Wrocław
Archicom będzie burzył w
Mariusz Bartodziej
2019-07-11 08:34:31
Wrocławski deweloper ponownie stawia na Kleczków. Po Sienie przyjdzie pora na inwestycję przy ulicy Słonimskiego. Może zrealizować m.in. biurowiec, dom studencki lub budynek z mieszkaniami na wynajem. Wpierw planuje jednak zburzyć dawną spawalnię nieistniejących już Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego.

Spółka zależna od Archicomu S.A. złożyła 3 czerwca wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku biurowo-magazynowego zlokalizowanego przy ul. Słonimskiego 10a. To dawna spawalnia zlikwidowanych już ZNTK. Stoi na działce nr 10/25, o powierzchni 3 270 mkw. Projekt przygotowuje Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Deweloper nie zdradza na razie szczegółowych informacji. Dotychczas zrealizował na Kleczkowie, w 2017 roku, budynek wielorodzinny Siena ze 124 mieszkaniami.

UM Wrocławia


Teren objęty złożonym dokumentem znajduje się w sąsiedztwie Promenad Wrocławskich od Vantage Development S.A., naprzeciwko kompleksu biurowego Zita. Archicom może, zgodnie z planem miejscowym, zrealizować tam budynki usługowe (m.in. biurowce, akademiki oraz obiekty hotelowe i handlu detalicznego). Muszą mieć najwyżej pięć kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem dominanty. Deweloper zagospodaruje pod budowle nie więcej niż 40% powierzchni działki. Wskaźnik intensywności zabudowy wynosi maksymalnie 2.

Inny duży deweloper też przygotowuje się do budowy

Wyburzenia i nowa inwestycja szykują się także w innej części Kleczkowa, przy samej Odrze. Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. stara się uzyskać zgodę o rozbiórkę obiektów stojących na działkach o łącznej powierzchni 1,4 ha. Teren jest przeznaczony w planie miejscowym pod mieszkania i usługi. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.

fot. Jakub Zazula