Wrocław: Archicom chce postawić akademik w miejsce dawnej spawalni na Kleczkowiefot. Jakub Zazula

Wrocław: Archicom chce postawić akademik w miejsce dawnej spawalni na Kleczkowie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
microHOME Promenady
adresWrocław, Rychtalska 10a
inwestorDOM.developer
REKLAMA
W rejonie ulicy Słonimskiego mieściła się część nieistniejących już Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Wrocławski deweloper dostał już zgodę na wyburzenie pozostałych tam obiektów i przygotowuje się do rozpoczęcia budowy akademika.
Archicom S.A. złożył 5 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Rychtalskiej 10a na Kleczkowie domu studenckiego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Powstanie na działce nr 10/25, o powierzchni 3 270 mkw. Projekt przygotowuje Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Deweloper nie zdradza na razie szczegółowych informacji. Dotychczas zrealizował na Kleczkowie, w 2017 roku, budynek wielorodzinny Siena ze 124 mieszkaniami.
UM Wrocławia

Akademik w miejscu dawnych zakładów

Na wspomnianej parceli mieściła się spawalnia zlikwidowanych już ZNTK. W lipcu donosiliśmy, że Archicom rozpoczął starania o uzyskanie zgody na rozbiórkę pozostałego obiektu biurowo-magazynowego. Dostał ją 16 sierpnia.
Teren znajduje się w sąsiedztwie Promenad Wrocławskich od Vantage Development S.A., naprzeciwko kompleksu biurowego Zita. Archicom może, zgodnie z planem miejscowym, zrealizować budynki usługowe (m.in. biurowce, akademiki oraz obiekty hotelowe i handlu detalicznego). Muszą mieć najwyżej pięć kondygnacji nadziemnych, z wyjątkiem dominanty. Deweloper zagospodaruje pod budowle nie więcej niż 40% powierzchni działki. Wskaźnik intensywności zabudowy wynosi maksymalnie 2.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula

Mieszkań będzie więcej

Osiedli w okolicy przybędzie. We wrześniu donosiliśmy, że prywatny przedsiębiorca stara się o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych z usługami i garażem podziemnym przy ul. Browarnej.
Za to po sąsiedzku, przy ul. Rychtalskiej 11, inwestycję realizuje firma DM Mieszkania Sp. z o.o. W obiekcie znajdzie się ponad 200 mieszkań.
fot. Jakub Zazula
Podobną liczbę lokali wprowadzi na rynek jeszcze w tym roku WPBM Mój Dom S.A. Osiedle nad Odrą przy ul. Rychtalskiej 20a to ośmiopiętrowy budynek wielorodzinny.


Natomiast niemal dwa razy więcej mieszkań powstanie w zabytkowym, dawnym elewatorze zbożowym i nowych budynkach tuż przy nim. To przedsięwzięcie przygotowuje Torca Industrial Polska Sp. z o.o. O szczegółach pisaliśmy dwa miesiące temu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz