Wrocław: Lokum Porto – Lokum Deweloper rusza z inwestycją przy Odrze źródło: materiały inwestora

Wrocław: Lokum Porto – Lokum Deweloper rusza z inwestycją przy Odrze

WIZUALIZACJE
https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zrealizuje przy ulicy Gnieźnieńskiej, w miejsce dawnej giełdy samochodowej, prawie półtora tysiąca lokali. Zacznie od ponad 240 w trzech budynkach wielorodzinnych. Będą gotowe za dwa lata.
Lokum Deweloper S.A. wprowadził do oferty inwestycję przy ul. Gnieźnieńskiej 4-8 na Szczepinie, w pobliżu Odry. Ceny kształtują się w zakresie 289 000-1 299 000 zł (8 914-13 207 zł/mkw.). Pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych i obiektu hotelowego o łącznej kubaturze 141 168 metrów sześciennych dostał 18 marca (po roku). Start realizacji pierwszego i drugiego etapu wyznaczył na IV kwartał 2020 roku, a oddanie do użytku na II kw. 2022 r. Projekt przygotowała wrocławska pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.
Położenie osiedla stało się inspiracją dla jego planu – układ zabudowy przywołuje na myśl zacumowane w porcie statki – przekonuje inwestor. – Kaskadowa kompozycja brył sprawi, że panorama Lokum Porto będzie zmienna i dynamiczna, a nowoczesna architektura budynków z jasnymi elewacjami i dużymi przeszkleniami nada założeniu ponadczasowy styl.
fot. investphoto.pl

Oczka wodne na terenie osiedla

W pierwszej fazie Lokum Porto deweloper postawi trzy budynki o zróżnicowanej wysokości, sięgające maksymalnie dziewięciu pięter. Oferuje w ramach nich 77, 82 i 84 mieszkania, łącznie 243 (część lokali w obiektach nie jest jeszcze dostępna): 129 jedno- (26,94-46,31 mkw.), 54 dwu- (35,33-49,47 mkw.), 39 trzy- (54,55-62,53 mkw.), 20 cztero- (72,69-102,27 mkw.) i 1 pięciopokojowe (104,99 mkw.). Przynależą do nich balkony i tarasy o powierzchniach do 76 mkw.
Inwestor przewidział windy, monitoring, komórki lokatorskie oraz naziemne i podziemne miejsca parkingowe. Na terenie osiedla zaplanował alejki wśród drzew i krzewów, oczka wodne, plac zabaw, a także siłownię zewnętrzną.

Prawie 1 500 mieszkań i apartamentów inwestycyjnych

Lokum Deweloper nabył w grudniu 2015 roku prawo użytkowania wieczystego terenu dawnej giełdy samochodowej od Spółdzielni Pracy Transportowo-Spedycyjnej we Wrocławiu (działki nr 7/9 i 7/10, o łącznej powierzchni ponad 4,2 ha). Zapłacił 10 mln zł netto. Następnie dokupił sąsiednią parcelę nr 6/1, przy ul. Gnieźnieńskiej 4. Za cały obszar o powierzchni 5,5 ha zapłacił łącznie 13,6 mln zł.
UM Wrocławia
W latach 2017-2018 pozbył się uniemożliwiającej realizację swoich planów linii energetycznej. Prace wykonała firma Elektrotim S.A. Otrzymała 11,92 mln zł netto.
Inwestor otrzymał pierwsze pozwolenia już w 2017 roku. Dotyczyły rozbiórki hali warsztatowej, rampy oraz wiat, a także budowy linii kablowych wraz z kanalizacją światłowodową. W październiku i listopadzie 2018 roku dostał kolejne dwie zgody. Pierwsza obejmowała pozbycie się zbiorników paliwowych, a druga przebudowę budynku biurowo-socjalnego wraz z wyburzeniami obiektów.
11 grudnia ubiegłego roku Lokum Deweloper uzyskał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Zgodnie z nią chce postawić 14 budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi mających od czterech do dziewięciu pięter oraz trzy obiekty hotelowo-usługowe liczące pięć-siedem kondygnacji nadziemnych, z garażami naziemnymi i lokalami usługowymi w przyziemiu (docelową funkcję i podziały mają określić najemcy). Dojazd ma być zapewniony od północno-zachodniej strony (przy zabudowaniach Politechniki Wrocławskiej).
Pierwszy etap zakłada realizację trzech bloków z około 400 mieszkaniami i jednego aparthotelu z ok. 76 lokalami. W drugiej fazie deweloper chce zbudować pięć budynków wielorodzinnych z ok. 337 mieszkaniami. W ramach trzeciej, ostatniej, zaplanował sześć bloków z ok. 413 mieszkaniami oraz dwa obiekty hotelowe z ok. 261 apartamentami. Łącznie ma zapewnić ok. 1 211 miejsc parkingowych – 1 049 w garażach podziemnych i nadziemnych oraz 162 w terenie. W planach na 2021 rok ma 476 lokali, na 2022 r. 508, a pozostałe 500 w perspektywie 2023+.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Trwają prace nad dokumentacją dla trasy S8 na odcinku: Wrocław - Kłodzko
W trakcie opracowania jest Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy trasy ek...
Kraków: Tramwajem przez Aleje
Miasto Kraków rozpisało przetarg na koncepcję nowej linii tramwajowej, miałaby ona przebiegać pomięd...
Kraków: Utrudnienia na ulicy Podgórskiej
Z powodu kolejnego etapu prac konstrukcyjnych mostów kolejowych nad Wisłą, dziś 25 stycznia zamknięt...
Rewitalizacja XVIII wiecznego pałacyku Pücklera. Muzeum bolesławieckiej ceramiki zmieni swoją siedzibę.
Za 20 mln zł zostanie wyremontowana nowa siedziba Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – ze 189 złożonych pr...
Port Lotniczy Lublin z usługą cargo
Port Lotniczy Lublin będzie świadczył usługi w zakresie lotów towarowych. Spółka właśnie otrzymała p...
Ulica Pomorska we Wrocławiu w końcu doczeka się przebudowy
Mieszkańcy Nadodrza są coraz bliżej doczekania się po latach przebudowy jednej z głównych ulic na sw...
W Krakowie trwa przebudowa dawnego zabytkowego kościoła św. Jadwigi i kamienicy przy ulicy Stradomskiej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski Angel Poland prowadzi prace przy przebudowie frontowej kamienicy przy ulicy Str...
Warszawa: Przy ulicy Chmielnej trwa budowa 310 metrowej wieży Varso Tower [ZDJĘCIA]
Dwie prawie stumetrowe wieże kompleksu Varso Place przy Dworcu Centralnym są już w pełni wynajęte i...
Bouygues Immobilier zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Polski oddział Bouygues Immobilier przygotowuje ósmą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Tym razem...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Kompleks biurowy Forest to druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsc...