Wrocław: Vantage Development płaci prawie 70 milionów netto za budowę Legnickiej 33fot. Jakub Zazula

Wrocław: Vantage Development płaci prawie 70 milionów netto za budowę Legnickiej 33

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper chce oddać do użytku swoją pierwszą inwestycję na Szczepinie w 2021 roku. Zrealizuje budynek z 250 lokalami mieszkalnymi i usługowymi. Za budowę odpowiedzialny będzie Erbud.
Spółka zależna od Vantage Development S.A. zawarła 17 kwietnia z Erbud S.A. umowę o generalne wykonawstwo inwestycji Legnicka 33. Wartość transakcji wyniosła 67,2 mln zł netto. Porozumienie obejmuje budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu i pracami dotyczącymi układu komunikacyjnego. W obiekcie znajdzie się 239 mieszkań i 11 lokali usługowych. Mają być gotowe do użytku w ciągu 82 tygodni. Deweloper może odstąpić od umowy do 31 grudnia 2021 roku w przypadku opóźnień. Łączna wysokość potencjalnych kar nie przekroczy 10% wynagrodzenia.
fot. Jakub Zazula

Mniej mieszkań, więcej usług

Vantage Development planował początkowo realizację budynku z 254 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi. Powstanie na działkach nr 5/1, 6/2  i 7/2, o łącznej powierzchni 4563 mkw. Nieruchomość znajduje się przy zbiegu ul. Legnickiej i Poznańskiej. Kupił ją w październiku ubiegłego roku za 18 mln zł netto. W styczniu informowaliśmy, że rozpoczął starania o uzyskanie ewentualnej decyzji środowiskowej. 22 marca magistrat stwierdził, że nie ma potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.
UM Wrocławia
REKLAMA

Inwestycje planowane blisko rzeki

Mieszkańcy Szczepina mogą spodziewać się większych inwestycji w dwóch innych lokalizacjach. W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że Lokum Deweloper S.A. zbliża się do startu budowy osiedla przy ulicy Gnieźnieńskiej, w miejsce dawnej giełdy samochodowej. Na Lokum Porto złoży się docelowo około 1500 lokali.
fot. investphoto.pl
Ponadto magistrat wydał po roku warunki zabudowy dla terenu przy zbiegu ul. Długiej i Kazimierza Michalczyka, tuż nad Odrą. Na obszarze o powierzchni ponad 1 ha może powstać osiedlewielorodzinne z usługami. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA