DODAJ

Wrocław: Legnicka 33 – Vantage Development buduje 250 lokali na Szczepinie [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Legnicka 33 –
Mariusz Bartodziej
2019-07-22 10:14:22
To będzie pierwsza inwestycja tego wrocławskiego dewelopera w tej części miasta. Budynek z blisko 240 mieszkaniami i apartamentami pod wynajem powstaje od tego roku, naprzeciwko Muzeum Współczesnego przy placu Strzegomskim. Są dostępne w metrażach do 99 metrów kwadratowych. Ofertę uzupełni kilkanaście lokali usługowych na parterze.

Vantage Development S.A. zaprezentował swoją najnowszą inwestycję, pierwszą na Szczepinie. Projekt Legnickiej 33 przygotowała pracownia 3XA Sp. z o.o. W dziesięciopiętrowym bloku znajdzie się miejsce na mieszkania, apartamenty pod wynajem i usługi.

Deweloper wybrał 17 kwietnia na generalnego wykonawcę firmę Erbud S.A. Wartość transakcji wyniosła 67,2 mln zł netto. Obejmuje budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym. Będzie dostępnych 239 lokali mieszkalnych (39-99 mkw.) i 11 usługowych (zlokalizowanych na parterze). Mają być gotowe do użytku w ciągu 82 tygodni od dnia podpisania umowy, a więc w IV kwartale 2020 roku.

fot. Jakub Zazula

materiały inwestora


Mniej mieszkań, więcej usług

Vantage Development planował początkowo realizację budynku z 254 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi. Powstanie na działkach nr 5/1, 6/2 i 7/2, o łącznej powierzchni 4563 mkw. Nieruchomość znajduje się przy zbiegu ul. Legnickiej i Poznańskiej. Kupił ją w październiku ubiegłego roku za 18 mln zł netto. W styczniu informowaliśmy, że rozpoczął starania o uzyskanie decyzji środowiskowej. 22 marca magistrat stwierdził, że nie ma potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Więcej wizualizacji w galerii.

UM Wrocławia


Powstanie wysoka wieża na Szczepinie?

To nie koniec nowych inwestycji w tej części Wrocławia. Magistrat wszczął 15 lipca (na wniosek pełnomocnika spółki Cavatina Holding S.A. z 7 maja, uzupełniony 22 dni później) postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji planowanej przy ul. Sikorskiego, tuż nad Odrą. Chodzi o realizację zespołu mieszkalno-usługowego na terenie o powierzchni blisko 2 ha. Poprzedni właściciel gruntu planował tam w ubiegłej dekadzie postawienie nawet 170-metrowej wieży. Cavatina odkupiła od niego także nieruchomość po drugiej stronie drogi. Zgodnie z szacunkami eksperta wartość transakcji mogła sięgnąć około 130 mln zł, choć jest zależna od wielu czynników. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.

Investphoto.pl


Investphoto.pl