Wrocław: Są chętni na budynek banku Credit Agricole przy placu Strzegomskimfot. Filip Heliasz

Wrocław: Są chętni na budynek banku Credit Agricole przy placu Strzegomskim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Obecny użytkownik wieczysty wycenił nieruchomość przy ulicy Legnickiej, tuż obok wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych, na ponad 20 milionów złotych. Może tam powstać kilkudziesięciometrowy biurowiec.
Credit Agricole Bank Polska S.A. postanowił w listopadzie sprzedać prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Legnickiej 36 na Szczepinie, gdzie mieści się jego oddział. Oczekiwał co najmniej 25 mln zł (4 299,23 zł/mkw.).
Wpłynęło do nas kilka ofert i będziemy negocjować z oferentami – informuje nas Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole. – Nie określiliśmy żadnego konkretnego terminu granicznego na sprzedaż. Zależy nam przede wszystkim na wynegocjowaniu jak najkorzystniejszej ceny.
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa ten obszar jako mieszkaniowo-usługowy. Nieruchomość składa się z działek nr 15/10 i 15/11, o łącznej powierzchni 5 815 mkw. Znajdują się na nich parking oraz wybudowany w 1975 roku dwupiętrowy biurowiec. Jego pow. użytkowa wynosi około 3,5 tys. mkw.
REKLAMA
UM Wrocławia

34 metry zamiast 55

Jeden z deweloperów już kilka lat temu planował inwestycję w tej lokalizacji. W maju 2017 roku informowaliśmy, że na wniosek Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. magistrat wydał decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla zamierzonego przedsięwzięcia. Kompleks miał pełnić funkcję biurowo-usługowo mieszkalną. Składałby się z dwóch budynków z 55-metrową dominantą. Pow. użytkowa wyniosłaby 27 tys. mkw. (w tym 9 tys. mkw. mieszkań), a zabudowy – 3 190 mkw. Inwestor przewidział trzypoziomowy garaż podziemny z ok. 400 miejscami parkingowymi. Jak ustalił portal Wroclife, Bouygues Immobilier Polska zrezygnował z tych planów.
Teren nie jest objęty planem miejscowym, dlatego przyszły inwestor musi uzyskać warunki zabudowy. Magistrat wydał taką decyzję w lutym ubiegłego roku. Zgodnie z nią istniejący budynek ma zostać rozebrany, a w jego miejsce powstać nowy biurowiec z garażem podziemnym. Może być wysoki na 34 m i szeroki na 49 m od strony placu Strzegomskiego i 68 m od ul. Braniborskiej oraz Legnickiej.

Więcej zdjęć w galerii.Nowe mieszkania w okolicy

Jeden nowy budynek w pobliżu już powstaje, po drugiej stronie drogi. Vantage Development S.A. realizuje dziesięciopiętrowy budynek wielorodzinny Legnicka 33. Znajdzie się w nim niespełna 240 mieszkań oraz kilkanaście lokalami usługowych. Inwestor zapewnia 222 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, a do tego stanowiska naziemne. O szczegółach pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku.

W okolicy szykuje się kolejny projekt deweloperski. W sierpniu donosiliśmy, że Orange Polska S.A. sprzedał w trybie negocjacji prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Czarnieckiego 31 na Szczepinie. Urzędnicy wydali już warunki zabudowy, zgodnie z którymi inwestor może rozbudować i nadbudować istniejący biurowiec, a także zmienić jego przeznaczenie na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA