Wrocław: KGHM sprzedaje grunt pod biurowiec przy placu Jana Pawła IIfot. Jakub Zazula

Wrocław: KGHM sprzedaje grunt pod biurowiec przy placu Jana Pawła II

REKLAMA
Kompleks dwóch budynków biurowych w sąsiedztwie Starego Miasta miał być gotowy na przełomie 2017 i 2018 roku. Jednak potentat miedziowy nawet nie rozpoczął budowy. Wystawił teren na sprzedaż i liczy na jedną z najważniejszych transakcji roku na wrocławskim rynku.
KGHM VII Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych poinformował dzisiaj, 16 lipca, o zamiarze sprzedaży ogrodzonej działki w sąsiedztwie pl. Jana Pawła II na wrocławskim Szczepinie – w rejonie ulic Legnickiej, Sikorskiego i Sokolniczej. Zainteresowani mogą składać oferty do 31 sierpnia. Właściciela reprezentuje firma doradcza Colliers International.
REKLAMA
Powierzchnia zbywanego terenu wynosi 9 667 mkw. (jest po części w użytkowaniu wieczystym i własności spółki celowej). Prawomocne pozwolenie na budowę przewiduje realizację dwufazowego kompleksu biurowego o pow. najmu brutto 31,8 tys. mkw. W dolnych kondygnacjach mogą znaleźć się lokale handlowo-usługowe. Właściciel i jego firma doradcza spodziewają się jednej z najważniejszych transakcji roku na rynku stolicy Dolnego Śląska.
Działka znajduje się w ścisłym centrum miasta, gdzie niezwykle trudno znaleźć dziś teren pod zabudowę komercyjną. Wrocław jest drugim po Krakowie miastem regionalnym, gdzie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczyła milion metrów kwadratowych i wciąż rośnie ze względu na dużą aktywność najemców – zwraca uwagę Emil Domeracki, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w Colliers International. – Biorąc pod uwagę te czynniki, można uznać, że teren należący do KGHM VII FIZAN stanowi obecnie najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska.



Lata przygotowań

Istniejący w tej lokalizacji biurowiec biurowiec Cuprum zburzono wiosną 2015 roku. KGHM poinformował niedługo później o chęci realizacji nowego kompleksu, składającego się z dwóch budynków. W lipcu rok później podpisał wraz z Polskim Holdingiem Nieruchomości list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie Cuprum Square. Chcieli postawić siedmio- i ośmiokondygnacyjne obiekty, o pow. ponad 10 tys. mkw. i przeszło 20 tys. mkw., z podziemnym parkingiem (wg projektu pracowni Medusa Group). Prace miały się zakończyć na przełomie 2017 i 2018 roku.

Obecnie spółka odpowiedzialna za realizację tej inwestycji, Cuprum Development Sp. z o.o., posiada ważne pozwolenia na budowę dla obu budynków objętych inwestycją – mówił jeszcze w październiku ubiegłego roku w rozmowie z portalem Wroclife Piotr Grudziński z KGHM TFI S.A. – Dla inwestycji zarejestrowane są też dzienniki budowy. Kontynuacja prac budowlanych warunkowana jest zakończeniem wszelkich prac analitycznych dotyczących weryfikacji rentowności przedsięwzięcia i w konsekwencji optymalnego sposobu zagospodarowania nieruchomości.

Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Bank w okolicy też do kupienia

Teren KGHM to nie jedyna nieruchomość w rejonie ul. Legnickiej wystawiona na sprzedaż w tym roku. Jak informowaliśmy w lutym, Credit Agricole Bank Polska S.A. szuka kupca na swój biurowiec. Zgłosiło się kilku chętnych.

Proces sprzedaży nieruchomości jest nadal na etapie krótkiej listy. Oferenci wykonują badanie due diligence – informuje nas Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA