Najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska ma nowego właścicela!fot. Kajtman

Najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska ma nowego właścicela!

REKLAMA
KGHM sprzedał działkę na placu Jana Pawła II. Miało tam powstać Cuprum Square. Dziś wiemy, że nowym właścicielem terenu jest Skanska.
PRL-owski biurowiec Cuprum, który stał w tym miejscu zniknął z wrocławskiego krajobrazu wiosną 2015 roku. Rozbiórkę obiektu przy placu Jana Pawła II przeprowadzono błyskawicznie, a poprzedni właściciel tego terenu – KGHM – zaprezentował projekt kompleksu Cuprum Square. Plany uległy jednak zmianie i działka została wystawiona na sprzedaż.
Łączna powierzchnia nieruchomości to 9 667 mkw. Jest w częściowym użytkowaniu wieczystym oraz częściowo we własności spółki celowej należącej do sprzedającego.
Pozwolenie na budowę dopuszcza wybudowanie dwufazowego kompleksu biurowego o powierzchni 31 800 mkw. powierzchni najmu. Dolne kondygnacje budynków mogą być przeznaczone na lokale handlowo-usługowe.
REKLAMA
Jesteśmy właścicielem nieruchomości przy placu Jana Pawła II. Na tym terenie planujemy zrealizować kolejny projekt biurowy Skanska, jednak nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do finalnego kształtu inwestycji. Na szczegóły jest jeszcze za wcześnie – powiedział Artur Mamrot, Menadżer Projektu w spółce biurowej Skanska.
To bardzo atrakcyjny grunt w centrum miasta. Plac Jana Pawła II we Wrocławiu przez ostatnie lata zmienia się bardzo i to nie koniec zmian.
Będziemy na bieżąco pytać i informować o planach nowego właściciela działki.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Bfd(gość)
Gorzej trafić się nie mogło... To pewnie będzie kolejny gniot z ich strony, a szkoda że w samym centrum miasta.
REKLAMA