DODAJ

Vantage Development dokupi ziemi w Iwinach. O ile będzie mógł postawić bloki

Iwiny
Vantage Development dokupi ziemi
Mariusz Bartodziej
2019-03-07 08:09:18
Osiedle ma powstać przy granicy z Brochowem i Jagodnem. Wrocławski deweloper zamierza skupić w dwóch transakcjach blisko 2 hektary gruntu za niemal 4 miliony złotych. Obie planuje sfinalizować w tym roku. Na pierwszej z nieruchomości chce wybudować ponad 70 mieszkań.

Spółka zależna od Vantage Development S.A. zawarła 1 marca z osobą fizyczną przedwstępną umowę zakupu terenu w Iwinach. Jego powierzchnia wynosi 0,7 ha.

Wartość transakcji sięgnie 1,7 mln zł. Jej sfinalizowanie jest uzależnione od zmiany planu miejscowego bądź wejścia w życie do 31 grudnia nowego, który będzie dopuszczał zabudowę wielorodzinną o parametrach planowanych przez dewelopera. Może wycofać się bez żadnych konsekwencji do 31 maja.

Iwiny po raz drugi

O planach Vantage Development realizacji swojej pierwszej inwestycji pod Wrocławiem donosiliśmy w październiku ubiegłego roku. Wówczas zawarł przedwstępną umowę dotyczącą nabycia gruntu w Iwinach przy ul. Drożniczej (jej fragment znajduje się w stolicy Dolnego Śląska). 

W przypadku sfinalizowania tej transakcji warunek jest ten sam. Deweloper miał to zrobić do 30 czerwca 2019 roku. Zastrzegł sobie przy tym prawo wycofania się do 31 stycznia. Dzień przed tą datą podpisał jednak z właścicielem gruntu aneks wydłużający oba terminy odpowiednio do 30 września (zakup) i 31 marca (rezygnacja).

Powierzchnia terenu wynosi 1 ha. Inwestor ma za niego zapłacić 2 mln zł. Planuje realizację na nim około 72 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.

Murapol też kupi ziemię po zmianie MPZP

Na podobnych zasadach grunt chce kupić Murapol S.A., tyle że na Brochowie. W tym przypadku zmiana planu miejscowego jest jednym z trzech warunków. Na terenie o powierzchni ponad 2,3 ha powstałoby osiedle na 350 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.