Wrocław: Vantage Development wyburzy budynki na Klecinie pod realizację prawie 100 mieszkańźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Vantage Development wyburzy budynki na Klecinie pod realizację prawie 100 mieszkań

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Vantage Development S.A. przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na Klecinie. Firma kupiła już za blisko 4 mln zł teren przy ulicy Kobierzyckiej 15 i 15a, a teraz stara się o zgodę na wyburzenia.
Wrocławski deweloper złożył 26 stycznia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów mieszkalnych i gospodarczych przy ulicy Kobierzyckiej. Chodzi o cztery jednokondygnacyjne, wolnostojące budynki o łącznej powierzchni niemal 1100 mkw., znajdujące się na działce nr 9 o pow. ponad 6,3 tys. mkw. Od rzeki Ślęza oddziela ją nieruchomość będąca własnością gminy.
UM Wrocławia

Prawie 100 mieszkań na Klecinie

Spółka zależna od Vantage Development S.A., VD Sp. z o.o. Mieszkania XXI Sp. k., zawarła 16 stycznia ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową Kozanów IV umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego zabudowanego terenu przy Kobierzyckiej. Zapłaciła 3,8 mln zł.
Nieruchomość zostanie przeznaczona na realizację inwestycji deweloperskiej i pozwoli na budowę około 90 lokali mieszkalnych – czytamy w opublikowanym raporcie.
Firma otrzymała 7 grudnia informację o rozstrzygnięciu prywatnego przetargu na zakup nieruchomości.
Umowa sprzedaży zostanie zawarta nie później niż w terminie 45 dni liczonych od dnia rozstrzygnięcia przetargu – informował inwestor.
Za projekt odpowiada Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura. Dla Vantage Development przygotował już koncepcje dwóch inwestycji. Pierwszą był budynek wielorodzinny Patio House na Pilczycach, w którym znajduje się 61 mieszkań.
Materiały inwestora
Drugi projekt do Nowy Gaj przy ulicy Żegiestowskiej. W dwóch siedmiokondygnacyjnych budynkach będzie dostępnych niespełna 300 mieszkań. Pierwszy jest już gotowy – drugi będzie oddany do użytku w czerwcu.
fot. investphoto.pl

Stabłowice schodzą na dalszy plan, inwestycja na Jagodnie wciąż aktualna

Wrocławski deweloper planował również inwestycję na Stabłowicach, ale zrezygnował z zakupu działki, o czym informowaliśmy już w tym miesiącu.
Spółka zależna od inwestora, VD Sp. z o.o. Mieszkania XVIII Sp. k., rozwiązała 11 stycznia za porozumieniem stron przedwstępną warunkową umowę kupna prawa użytkowania wieczystego oraz udziałów w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości położonych przy ul. Stabłowickiej. Deweloper otrzyma z powrotem zaliczkę w wysokości 2,46 mln zł.
Strony oświadczyły, że po dokonaniu zwrotu tej kwoty będą względem siebie całkowicie rozliczone oraz że nie będą wnosić wobec siebie w przyszłości żadnych roszczeń z tego tytułu – zapowiada Vantage Development.
Deweloper miał zapłacić 8,75 mln zł netto za teren o powierzchni około 2,3 ha. Chciał wybudować tam ok. 300 mieszkań.
Vantage Development przymierza się również do inwestycji na Jagodnie, o czym pisaliśmy szczegółowo w grudniu ubiegłego roku.
Chce kupić dwie nieruchomości przy ulicy Buforowej. Za jedną, o powierzchni 7758 mkw., zapłaci 7,05 mln zł i wybuduje na niej około 150 mieszkań. Koszt transakcji za drugą ma wynieść 14 mln zł, a na zakupionym terenie będzie mógł postawić ok. 300 lokali mieszkalnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA