Wrocław: Vantage Development wskazuje lokalizację planowanej inwestycji przy Buforowej. Będą wyburzeniaźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Vantage Development wskazuje lokalizację planowanej inwestycji przy Buforowej. Będą wyburzenia

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper przygotowuje się do swojej pierwszej inwestycji na styku Wojszyc i Jagodna. Teren o powierzchni ponad 2 ha ma dopiero kupić – zapłaci za niego powyżej 20 mln zł. Budowę poprzedzi rozbiórka istniejących obiektów.
Spółka VD Mieszkania XX, zależna od Vantage Development S.A., złożyła 16 sierpnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę domu jednorodzinnego oraz pięciu budynków gospodarczych przy ul. Buforowej 87-89. Znajdują się na działkach nr 10/1 i 12/1, o łącznej powierzchni 2,23 ha. Za projekt wyburzeń odpowiada Maciej Majewski z pracowni Majewski Architektura, który współpracuje z tym deweloperem m.in. przy realizacji Portu Popowice. Inwestor nie chce jak dotąd komentować zamierzanego przedsięwzięcia.
UM Wrocławia

Działki jeszcze w rękach osób fizycznych

O planowanym przez Vantage Development zakupie działki nr 10/1, o pow. 7758 mkw., informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zawarł wówczas z osobami fizycznymi przedwstępną, warunkową (uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę) umowę na kwotę 7,05 mln zł. Transakcję ma sfinalizować pomiędzy 2 a 31 stycznia 2019 roku. Zamierza wybudować na nieruchomości około 150 mieszkań.
W grudniu pisaliśmy, że zamierza także kupić sąsiednią działkę 12/1, o powierzchni 1,46 ha. W tym celu zawarł z osobami fizycznymi podobną przedwstępną, warunkową umowę. Właściwą mają podpisać do 30 września. Inwestor zapłaci 14 mln zł za teren pod budowę około trzystu mieszkań.

Vantage Development szuka gruntów

Vantage Development wciąż bada wrocławski rynek w poszukiwaniu nieruchomości. Jest jednym z zainteresowanych kupnem magazynu Ossolineum na Ołbinie, o czym informowaliśmy w lipcu.
fot. Mariusz Bartodziej
Deweloper rozgląda się też za terenem na Popowicach. Magistrat wydał mu 17 sierpnia odmowę ustalenia warunków zabudowy dla utworzenia od jednego do trzech budynków wielorodzinnych z usługami i garażami w parterach wraz z garażem podziemnym, po wyburzeniu istniejącej zabudowy. Postępowanie obejmowało działki nr 12/18 oraz 8/8, o łącznej powierzchni 9573 mkw., przy ul. Starogranicznej 32, 32a, 32b/Niedźwiedziej. Jeszcze tego samego dnia przedstawiciel Vantage Development złożył odwołanie, które trafiło do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
Chciałabym podkreślić, że występowanie o warunki zabudowy dla danej działki nie jest jednoznaczne z tym, że jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości. Często jest to po prostu element badania rynku – tłumaczy nam Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik Vantage Development.
REKLAMA
UM Wrocławia
W międzyczasie deweloper wyburzy biurowiec Impela, znajdujący się w sąsiedztwie osiedla Centauris, i wybuduje nowy. Projekt przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. O tym przedsięwzięciu pisaliśmy w lipcu.
fot. Jakub Zazula

W planach ogromna rozbudowa przy Buforowej

Mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze wielu inwestycji mieszkaniowych w pobliżu przebudowywanej ulicy Buforowej. Murapol S.A. w ramach dwóch osiedli zrealizuje prawie tysiąc mieszkań. Informowaliśmy o nich w lipcu oraz w styczniu. Za to w czerwcu pisaliśmy o jego chęci zakupu w pobliżu nieruchomości pod budowę kolejnych kilkuset mieszkań.
Duże przedsięwzięcie, pierwsze we Wrocławiu, ma w planach w tej lokalizacji także Robyg Development Sp. z o.o., ogólnopolski deweloper. O jego planach donosiliśmy w tym samym miesiącu.
Następnym deweloperem, który pojawi się w okolicy, jest Profit Development S.A. O zakupie przez niego za ponad 10 mln zł państwowej nieruchomości informowaliśmy w czerwcu.

Będzie tramwaj na Jagodno?

Mieszkańcy Jagodna w ciągu czterech lat mają się doczekać utworzenia trasy tramwajowej. Miasto szuka wykonawcy projektu budowlanego. Szczegóły ogłoszonego przetargu opisywaliśmy w lipcu.

Mieszkańcy walczą o Zielony Klin

W sąsiedztwie planowanych licznych inwestycji mieszkaniowych rozciąga się wielohektarowy państwowy teren, nazwany Zielonym Klinem Południa Wrocławia. W planie miejscowym jest przeznaczony na funkcję rekreacyjną, dlatego mieszkańcy starają się o realizację przez miasto tych zapisów. O szczegółach sprawy pisaliśmy w tym samym miesiącu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA