Wrocław: Budowa Mariny Park wreszcie ruszy. Koncepcja prawdopodobnie się zmieni

Wrocław: Budowa Mariny Park wreszcie ruszy. Koncepcja prawdopodobnie się zmieni

REKLAMA
Rank Progress S.A. planuje budowę ogromnego osiedla na Popowicach już od wielu lat, deweloper przygotował nawet jego koncepcję. Teraz połączył siły z Vantage Development S.A. i wiele wskazuje na to, że projekt się zmieni.
Rank Progress S.A. z Legnicy złożył 1 marca wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku biurowego, zbiorników silosów i obiektów magazynowych oraz portierni przy ulicy Białowieskiej. Jak informuje nas przedstawicielka jego biznesowego partnera, Vantage Development S.A. z Wrocławia, zamierzają rozpocząć wyburzenia w przeciągu pół roku.
Planujemy prowadzić tylko prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji, które standardowo są realizowane w procesie projektowania, między innymi takie prace jak na przykład badania geotechniczne, podziały geodezyjne działek, czy też ogrodzenie inwestycji, co obecnie jest już w trakcie realizacji – wyjaśnia nam Jagoda Podgórska-Teska z Vantage Development.

Budowa ruszy jeszcze w tym roku

Dodaje, że przedsięwzięcie będzie się składać z kilku etapów. Rozpoczęcie pierwszego planują jeszcze w tym roku. W ramach niego powstanie około 400 mieszkań.
Co do wskazania konkretnych obiektów oraz przebiegu prac, to zdradzić możemy jedynie fakt, że jesteśmy w trakcie prowadzenia konkursu architektonicznego, dlatego też nie możemy ujawnić większej ilości szczegółów – tłumaczy Jagoda Podgórska-Teska.
Zamierzają wyłonić wykonawcę projektu w najbliższym czasie. Wszystko zależy jeszcze od złożonych propozycji, ale koncepcja architektoniczna osiedla może się znacząco zmienić.

Podjęcie współpracy

O współpracy dwóch deweloperów notowanych na giełdzie pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Wrocławski deweloper otrzymał 18 stycznia zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji obu firm. Jak mówi Jagoda Podgórska-Teska z Vantage Development, podjęcie współpracy stanowiło decyzję biznesową, której celem był wybór "najefektywniejszej ścieżki realizacji tego projektu".
Rank Progress dysponował prawem do atrakcyjnej nieruchomości. Vantage Development, ze swoim ogromnym doświadczeniem na rynku inwestycji mieszkaniowych, szukał z kolei lokalizacji pod nowe projekty, a dodatkowo miał możliwość zainwestowania środków pieniężnych. Obie firmy uznały, że najlepszym rozwiązaniem dla tego projektu będzie połączenie swoich atutów – wyjaśnia Jagoda Podgórska-Teska.
Dodaje, że posiadają już doświadczenie zarówno w realizacji dużego projektu mieszkaniowego, Promenady Wrocławskie, jak i współpracy przy inwestycji z zewnętrznym partnerem – przypadek Centauris.
Biorąc pod uwagę te wszystkie elementy, uznaliśmy, że jest to dla nas doskonała okazja, aby przywrócić do życia w nowej ciekawej odsłonie kolejny obszar w centralnej części miasta – stwierdza Podgórska-Teska.

Ponad 2 tysiące mieszkań i lokali usługowych oraz biura

Marina Park ma powstać przy ul. Wejherowskiej i Białowieskiej, na terenie o powierzchni aż 14 ha. Wartość nieruchomości wynosi 159,6 mln zł. Powstanie na niej około 2400 mieszkań i lokali usługowych oraz ok. 14,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Strony zakładają realizację inwestycji w dwóch głównych częściach, które zostaną dodatkowo podzielone na poszczególne etapy inwestycyjne. Dodatkowo poszczególne etapy inwestycji mają być realizowane przez powoływane do tego spółki celowe – informuje Vantage Development.
Pierwsza część inwestycji obejmuje realizację około 1100 mieszkań i lokali usługowych oraz ok. 14,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Druga część ma z kolei obejmować pozostałe 1300 mieszkań i lokali usługowych.
W każdej ze spółek celowych Rank Progress będzie docelowo obejmował 45 proc. udziałów, natomiast Vantage Development 55 proc., albo, w przypadku spółek osobowych, ich udział w zysku w nich będzie miał analogiczny udział procentowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...