Wrocław: Rusza drugi etap budowy osiedla Meteos – najbardziej pogodnego osiedla w stolicy Dolnego Śląskafot. Sebastian Wilk

Wrocław: Rusza drugi etap budowy osiedla Meteos – najbardziej pogodnego osiedla w stolicy Dolnego Śląska

Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Na wrocławskich Sołtysowicach powstaje nowoczesne osiedle z własną stacją meteorologiczną. Nowoczesny budynku mieszczący 20 wygodnych mieszkań. Idealne lokale dopasowane do potrzeb par i młodych rodzin. 

Mieszkania na osiedlu Meteos II są w sprzedaży od listopada 2020 roku (biuro sprzedaży to Iglica Nieruchomości). Ceny wyniosą 7 000-8 000 zł/mkw. Budowa ruszy w listopadzie 2020 r.  

Powstanie czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 1025 mkw. Znajdzie się w nim 18 mieszkań o metrażach 36-69 mkw. Deweloper zaplanował 24 stanowiska dla samochodów, w tym piętnaście w garaży na parterze budowli. Ponadto przewidział dwa lokale usługowe o pow. 100 mkw.   

Meteos II jest nowoczesnym osiedlem wyposażonym w windę. Priorytetem podczas projektowania były bardzo niskie koszty eksploatacyjne, które mieszkańcy będę ponosić przez cały okres życia technicznego inwestycji – zapowiada deweloper Comodomo Sp. z o.o.

Udało się to osiągną poprzez wykorzystanie wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Energooszczędne ściany zewnętrzne pozwolą zimą zaoszczędzić na ogrzewaniu, a latem na klimatyzacji. Szerokie przestrzenie klatek schodowych to z kolei obfitość naturalnego światła i oszczędność prądu dla wszystkich mieszańców.  

Mimo tego, że w budynku są zaledwie trzy piętra dla wygody mieszkańców będzie dostępna winda. Niewiele jest we Wrocławiu budynków, które w przystępnej cenie tak rzetelnie dbają o wygodę lokatorów. 

Inwestycję wyróżni zamontowana na jej terenie stacja meteorologiczna. Będzie przynosić pełen pakiet informacji, łącznie z lokalną prognozą pogodą i aktualną temperaturą odczuwalną.  Projekt przygotowała Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.

Wizualizacje dostępne w galerii.

Największym atutem METEOS jest lokalizacja. Niewiele jest miejsc we Wrocławiu, gdzie miasto i przyroda są równocześnie tak blisko. Osiedle już w tej chwili jest miejscem kilku prestiżowych realizacji deweloperskich. Inwestorów i przyszłych mieszkańców przyciąga bogata infrastruktura, dobre skomunikowanie z centrum i bliskość terenów zielonych. Nieopodal znajdują się tereny spacerowe na wałach Odry. To również dobra informacja dla rowerzystów. Studenci mogą szybko dotrzeć na uczelnię (Szkoła Medyczna, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy) wieloma środkami komunikacji – niemal przy samym osiedlu znajdują się przystanki autobusowe linii 116, 119, 246 i "A". 

Kilkaset metrów dalej można skorzystać z wygodnego i szybkiego połączenia z centrum miasta. Właśnie kończy się modernizacja linii kolejowej 292. Stacja PKP Wrocław-Sołtysowice, która będzie pełnić ważną role w ruchu aglomeracyjnym.  

W tej samej odległości znajduje się Centrum Handlowe Korona – mieszkańcy mają dostęp do wszystkich placówek handlowo-usługowych takich jak: kina, fitness, sklepy spożywcze, odzieżowe, bary i restauracje. Punkty handlowe i usługowe są przewidziane też na samym osiedlu. 

Nowe osiedle Meteos to oferta dla ludzi aktywnych, którym zależy na dobrej komunikacji z uczelniami oraz centrum miasta. Lokalizacja gwarantuje też ciszę i spokój po pracy. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie dostęp do wszystkich wygód jakie oferuje metropolia wrocławska (atrakcyjna praca, gastronomia, sklepy i usługi) z jednoczesną gwarancją dostępności do terenów rekreacyjnych. Wysokiej jakości materiały, wykonanie, estetyka, funkcjonalność to pewność, że koszty eksploatacyjne będą zawsze na niskim poziomie. Wreszcie, doskonała lokalizacja i dostęp do wielu środków transportu miejskiego – to pewność, że aby dotrzeć do pracy, na uczelnię przyszli mieszkańcy nie będą poświęcać zbyt dużo czasu. 

Meteos to osiedle z dobrą pogodą, prawdopodobnie najbardziej pogodne osiedle w stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze artykuły

Jest szansa na dużo nowych miejsc pracy w fabrykach GKN Driveline w Oleśnicy
Pojawiła się szansa na dużą ilość nowych miejsc pracy w fabrykach automotive GKN Driveline w Oleśnic...
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicach
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłk...
Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada Prezydentowi Sutrykowi [LIST]
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej i...
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północ
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na nowe inwestycje w województwie łódz...
Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice. Ammega Group otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych
Globalny lider w dziedzinie przenoszenia napędu, systemów transportowych i dystrybucji materiałów pł...
Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowa
Oferta firmy Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa została wybrana jako najk...
Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego [WIZUALIZACJE]
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Ma to być pierwszy skatepark w stolicy Dolnego...
Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca roku
Do końca roku ukończona ma zostać rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi na odcinku od ul. Rojnej do Al...
Duży projekt ekologiczny w Łodzi. Posadzą 20 tysięcy drzew
Miasto Łódź realizuje największy projekt proekologiczny w stolicy województwa. Na głównych dwupasmów...
Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawie
Jeden z największych na świecie producentów szczepionki na COVID-19, amerykański koncern farmaceutyc...