Wrocław: Rusza drugi etap budowy osiedla Meteos – najbardziej pogodnego osiedla w stolicy Dolnego Śląskafot. Sebastian Wilk

Wrocław: Rusza drugi etap budowy osiedla Meteos – najbardziej pogodnego osiedla w stolicy Dolnego Śląska

Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Na wrocławskich Sołtysowicach powstaje nowoczesne osiedle z własną stacją meteorologiczną. Nowoczesny budynku mieszczący 20 wygodnych mieszkań. Idealne lokale dopasowane do potrzeb par i młodych rodzin. 

Mieszkania na osiedlu Meteos II są w sprzedaży od listopada 2020 roku (biuro sprzedaży to Iglica Nieruchomości). Ceny wyniosą 7 000-8 000 zł/mkw. Budowa ruszy w listopadzie 2020 r.  

Powstanie czterokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 1025 mkw. Znajdzie się w nim 18 mieszkań o metrażach 36-69 mkw. Deweloper zaplanował 24 stanowiska dla samochodów, w tym piętnaście w garaży na parterze budowli. Ponadto przewidział dwa lokale usługowe o pow. 100 mkw.   

Meteos II jest nowoczesnym osiedlem wyposażonym w windę. Priorytetem podczas projektowania były bardzo niskie koszty eksploatacyjne, które mieszkańcy będę ponosić przez cały okres życia technicznego inwestycji – zapowiada deweloper Comodomo Sp. z o.o.

Udało się to osiągną poprzez wykorzystanie wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Energooszczędne ściany zewnętrzne pozwolą zimą zaoszczędzić na ogrzewaniu, a latem na klimatyzacji. Szerokie przestrzenie klatek schodowych to z kolei obfitość naturalnego światła i oszczędność prądu dla wszystkich mieszańców.  

Mimo tego, że w budynku są zaledwie trzy piętra dla wygody mieszkańców będzie dostępna winda. Niewiele jest we Wrocławiu budynków, które w przystępnej cenie tak rzetelnie dbają o wygodę lokatorów. 

Inwestycję wyróżni zamontowana na jej terenie stacja meteorologiczna. Będzie przynosić pełen pakiet informacji, łącznie z lokalną prognozą pogodą i aktualną temperaturą odczuwalną.  Projekt przygotowała Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.

Wizualizacje dostępne w galerii.

Największym atutem METEOS jest lokalizacja. Niewiele jest miejsc we Wrocławiu, gdzie miasto i przyroda są równocześnie tak blisko. Osiedle już w tej chwili jest miejscem kilku prestiżowych realizacji deweloperskich. Inwestorów i przyszłych mieszkańców przyciąga bogata infrastruktura, dobre skomunikowanie z centrum i bliskość terenów zielonych. Nieopodal znajdują się tereny spacerowe na wałach Odry. To również dobra informacja dla rowerzystów. Studenci mogą szybko dotrzeć na uczelnię (Szkoła Medyczna, Politechnika, Uniwersytet Przyrodniczy) wieloma środkami komunikacji – niemal przy samym osiedlu znajdują się przystanki autobusowe linii 116, 119, 246 i "A". 

Kilkaset metrów dalej można skorzystać z wygodnego i szybkiego połączenia z centrum miasta. Właśnie kończy się modernizacja linii kolejowej 292. Stacja PKP Wrocław-Sołtysowice, która będzie pełnić ważną role w ruchu aglomeracyjnym.  

W tej samej odległości znajduje się Centrum Handlowe Korona – mieszkańcy mają dostęp do wszystkich placówek handlowo-usługowych takich jak: kina, fitness, sklepy spożywcze, odzieżowe, bary i restauracje. Punkty handlowe i usługowe są przewidziane też na samym osiedlu. 

Nowe osiedle Meteos to oferta dla ludzi aktywnych, którym zależy na dobrej komunikacji z uczelniami oraz centrum miasta. Lokalizacja gwarantuje też ciszę i spokój po pracy. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie dostęp do wszystkich wygód jakie oferuje metropolia wrocławska (atrakcyjna praca, gastronomia, sklepy i usługi) z jednoczesną gwarancją dostępności do terenów rekreacyjnych. Wysokiej jakości materiały, wykonanie, estetyka, funkcjonalność to pewność, że koszty eksploatacyjne będą zawsze na niskim poziomie. Wreszcie, doskonała lokalizacja i dostęp do wielu środków transportu miejskiego – to pewność, że aby dotrzeć do pracy, na uczelnię przyszli mieszkańcy nie będą poświęcać zbyt dużo czasu. 

Meteos to osiedle z dobrą pogodą, prawdopodobnie najbardziej pogodne osiedle w stolicy Dolnego Śląska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Karnisze i szyny sufitowe – 4 możliwości zawieszenia zasłon w naszym domu
Jednym z ważniejszych elementów użytkowanych pomieszczeń są okna, a w zasadzie ich wystrój. Do wybor...
Rozpoczęła się przebudowa przystanku kolejowego Wrocław Brochów
Na przystanku Wrocław Brochów będą windy, wyższy peron z odnowiona wiatą, wyremontowane przejście po...
W Łodzi trwa budowa kompleksu biurowego Monopolis [FILM]
Łódzki deweloper Virako buduje niemal 50-metrowy biurowiec na terenie ponadstuletniej, dawnej rozlew...
Miasto sprzedało atrakcyjną działkę tuż obok Dworca Głównego PKP [ZDJĘCIA]
Urząd Miejski sprzedał kolejną atrakcyjną działkę w samym centrum Wrocławia, nieruchomość położoną b...
Wrocław: Trwa remont mostów Pomorskich [NOWE ZDJĘCIA]
Trwa remont mostów Pomorskich we Wrocławiu. Wykonawcą remontu jest firma Pro-Tra Building Sp. z...
Wrocław na podium rankingu miast, w których żyje się najlepiej w Polsce
Po raz czwarty eksperci portalu RynekPierwotny.pl opracowali ranking warunków mieszkaniowych w miast...
Koreański koncern SK zainwestuje kolejne półtora miliarda złotych w Dąbrowie Górniczej
Spółka SK ie technology Co., ltd. należąca do Grupy SK ogłosiła oficjalnie kolejną inwestycje za nie...
Przy lotnisku w Kraków-Balice powstanie hotel Golden Tulip [WIZUALIZACJE]
W pobliżu lotniska Kraków-Balice powstanie nowy, czterogwiazdkowy hotel pod marką Golden Tulip należ...
Pod Wrocławiem powstanie duże osiedle mieszkaniowe [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Zacharzycach (gmina Siechnice) przy ulicy Kościuszki, powstanie nowe, duże osiedle...
W Sky Tower pojawi się jedna z największych atrakcji Wrocławia
Strefa rozrywki w najwyższym budynku Wrocławia - Sky Tower powiększy się o prawie 1,7 tys. mkw. nowe...