Rusza budowa "Angel River"

Rusza budowa "Angel River"

Wrocław
REKLAMA
Angel Poland Group rusza z kolejnym projektem w stolicy Dolnego Śląska. Przy ul. Walońskiej 15-19, na Przedmieściu Oławskim rozpoczęto budowę dwóch budynków, w których znajdzie się 341 apartamentów. Koniec prac planowany jest na III kwartał 2018 roku, a szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł.
Roboty ziemne i przygotowawcze prowadzone są od sierpnia 2016 roku. Teraz Angel Poland Group podpisał umowę o generalne wykonawstwo z firmą Karmar.
W pierwszej połowie października Karmar wejdzie na plac budowy "Angel River". Inwestycja składać się będzie z dwóch budynków: niższego o wysokości dziewięciu pięter i wyższego o wysokości siedemnastu pięter (55 metrów wysokości do dachu). Łącznie w obu budynkach zaplanowano 341 mieszkań o metrażach od 24 do 118 metrów kwadratowych.
W "Angel River" znajdzie się również strefa fitness z saunami i spa, lobby oraz sala zabaw dla dzieci. 
REKLAMA
Za projekt architektoniczny odpowiada wrocławska pracownia Maćków, która opracowała projekt architektoniczny w oparciu o koncepcję renomowanej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. 

Sprzedaż apartamentów ruszyła w marcu tego roku, a do tej pory sprzedano już około 150 z nich.

Przy okazji rozpoczynającej się budowy "Angel River" zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do nowej inwestycji.
"Angel River" wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego. W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji planowane jest odnowienie i zagospodarowanie nabrzeża Oławy. Dawny blask odzyskają także liczne przedwojenne kamienice. Remontu doczeka się także wiele podwórek.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA