[Wrocław] Tuż nad Oławą rosną apartamenty. Praca na budowie wre [FOTO]źródło: Materiały inwestora

[Wrocław] Tuż nad Oławą rosną apartamenty. Praca na budowie wre [FOTO]

REKLAMA
Nad Oławą w centrum Wrocławia powstaje nowa inwestycja grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Trwają intensywne prace żelbetowe. Stoją już dwa wysokie żurawie, a budowę obsługuje dziennie około 200 betonowozów. Na tak wczesnym etapie sprzedano już połowę z puli dostępnych apartamentów.
Angel River to obiekt dziewięciopiętrowy oraz wieża mieszkalna o wysokości siedemnastu pięter. Oba budynki apartamentowe powstają równocześnie. Na budowie pracują już dwa żurawie wieżowe – jeden ma 74 m wysokości, drugi 48 m. Trzeci żuraw pojawi się pod koniec lutego. Obecnie na budowie pracuje ok. 80 osób, z tendencją wzrostową do 100 osób rozpoczynając od przyszłego tygodnia. 
Trwają intensywne roboty żelbetowe. Zbrojone i betonowane są poszczególne pola robocze płyty fundamentowej oraz elementów pionowych takich jak ściany i słupy. W dniach betonowania na budowę wjeżdża od 100 do 200 betonowozów, przywożąc od 120 do 400 m3 betonu – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor techniczny Angel River.


Zakończenie prac w części podziemnej, która składa się z trzech kondygnacji, planowane jest na kwiecień 2017 r. Docelowo na budowie będzie pracowało 300 osób. Zakończenie prac przy Angel River planowane jest na III kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł. W jej ramach na nabrzeżu rzeki Oławy inwestor wybuduje marinę i stworzy ogólnodostępny bulwar. W przyszłości stanie się on częścią dłuższego traktu rekreacyjnego, który powstanie w ramach Programu Rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Inwestor przebuduje również skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej oraz wykona drogę dojazdową – przedłużenie ul. Mierniczej w stronę nabrzeża rzeki Oławy i inwestycji Angel River.
Generalnym Wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje jak Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu.


Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu o koncepcję pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. 
Projekt w stu procentach wykorzystuje potencjał lokalizacji, tuż nad rzeką, obok rozległych terenów zielonych, a także w bezpośredniej bliskości ścisłego centrum miasta. Budowa rozpoczęła się we wrześniu, a poziom sprzedaży osiągnął już ponad 50% – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.


W apartamentowcu Angel River znajdzie się łącznie 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, miejsca postojowe dla gości w garażu podziemnym, a także sala zabaw dla dzieci. 
Dla Angel Poland Group jest to kolejne przedsięwzięcie we Wrocławiu po Centrum Seniora Angel Care (działa od kwietnia 2016 roku), pięciogwiazdkowym hotelu The Granary oraz wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA