[Wrocław] Ciężarówki sprawdzają wytrzymałość wschodniej obwodnicy Wrocławia [VIDEO]

[Wrocław] Ciężarówki sprawdzają wytrzymałość wschodniej obwodnicy Wrocławia [VIDEO]

REKLAMA
Testami 612-metrowej estakady rozpoczęły się dziś próby obciążeniowe pierwszego odcinka drogi Bielany - Łany - Długołęka. Jutro sprawdzany będzie most nad Oławą, a w piątek - nad Odrą w Łanach.
Wschodnia obwodnica Wrocławia, zwana także Bielany - Łany - Długołęka lub Via Romana ma połączyć autostradę A4 (a konkretnie węzeł bielański na wysokości zjazdu do Auchan) z drogą ekspresową S8 na Warszawę.
W tej chwili gotowe jest tylko rondo w Żernikach Wrocławskich, a w budowie jest liczący 5,5 kilometra odcinek z Siechnic (leżących na drodze Wrocław - Oława) do Kamieńca Wrocławskiego (na trasie do Jelcza-Laskowic), który ma być gotowy pod koniec w 2012 roku.
Jego budowa wkracza w decydujący etap. Na większości obiektów inżynierskich w tym tygodniu zaplanowane są statycznie próby obciążeniowe.
Na pierwszy ogień poszła estakada T-1. Wjechało na nią wczoraj 6 ciężarówek z piaskiem o łącznej wadze 250 ton.
- Nie mogę mówić o szczegółach, ale na razie jesteśmy zadowoleni z wyników - zdradził nam Jacek Ostaficzuk, kierownik robót mostowych z firmy Skanska, głównego wykonawcy robót.
Jutro ciężarówki wjadą na most nad Oławą, a w piątek nad Odrą. Na wszystkich czterech obiektach, na których prowadzone są próby, Skanska zdążyła już ułożyć drugą warstwę nawierzchni. Trzecia, tzw. warstwa ścieralna będzie ułożona wiosną przyszłego roku. Także wiosną zaplanowane są próby obciążeniowe drugiej z estakad, która wciąż jest w budowie.
Na przełomie 2013 i 2014 roku kierowcy pojadą kolejnym fragmentem tej trasy: między Siechnicami a rondem w Żernikach Wrocławskich. Cała obwodnica ma być gotowa w 2015 roku.
Autor: beka
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA