Wschodnia Obwodnica Wrocławia: w Siechnicach kierowcy jeżdżą już po rondzie

Wschodnia Obwodnica Wrocławia: w Siechnicach kierowcy jeżdżą już po rondzie

Wrocław
REKLAMA

Od środy kierowcy jadący trasą nr 94 mogą już korzystać z nowo wybudowanego ronda w Siechnicach - zmiany związane są z kolejnym etapem budowy wschodniej obwodnicy Wrocławia. - Dzięki rozdzieleniu potoków pojazdów na dwie jezdnie, prawdopodobnie nastąpi wzrost płynności przejazdu - zapewniają urzędnicy z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Budowa trasy, która połączy Bielany, Łany i Długołękę wchodzi w kolejny etap. W lipcu informowaliśmy, że na przełomie sierpnia i września ruszą prace budowlane na kolejnym odcinku wschodniej obwodnicy Wrocławia. A od środy 17 października wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w Siechnicach, w rejonie skrzyżowania ulic Opolskiej i Kościuszki.

Kierowcy jadący drogą krajową nr 94 zarówno w stronę Wrocławia, jak i Opola mogą już korzystać z oddanych do użytku części nowo budowanego ronda. Funkcjonują one jako dwie odrębne jezdnie.

- Oceniamy, że nie powinny one utrudnić ruchu w tym miejscu. Wręcz przeciwnie - dzięki rozdzieleniu potoków pojazdów na dwie jezdnie, prawdopodobnie nastąpi wzrost płynności przejazdu. Niemniej jednak należy się spodziewać, że w początkowym okresie po wdrożeniu zmian prędkość ruchu nieco spadnie. Z praktyki wynika, że jest to związane z procesem przyzwyczajania się kierowców do nowych zasad przejazdu przez budowany odcinek drogi - wyjaśnia Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.


A tymczasem 15 października z funkcji dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, odpowiedzialnej m.in. za budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, zrezygnował Roman Głowaczewski. Jego decyzja była podyktowana względami osobistymi. Obowiązki dyrektora pełni od poniedziałku Jacek Baszczyk, który od 2008 roku był zastępcą dyrektora DSDiK ds. utrzymania infrastruktury.


Jacek Baszczyk ma wykształcenie wyższe budowlane. Karierę zawodową rozpoczął w niemal 20 lat temu od pracy w wykonawstwie, pracując w drogowych firmach budowlanych. W 2003 roku zaczął pracę w ówczesnym Dolnośląskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich na stanowisku kierownika obwodu (2003-2006). Następnie objął funkcję kierownika rejonu (2006 - 2008).

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA