50 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Tyle Dolny Śląsk wyda w 2013

50 mln zł na budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia. Tyle Dolny Śląsk wyda w 2013

Wrocław
REKLAMA

49 mln złotych - tyle pieniędzy przeznaczono na budowę drogi z Żernik Wrocławskich do Siechnic w przyszłorocznym budżecie województwa dolnośląskiego. To jeden z etapów budowy wschodniej obwodnicy Wrocławia - kierowcy tym odcinkiem mają pojechać we wrześniu 2014 roku. Najwcześniej, bo już w styczniu 2013 roku do użytku ma zostać oddany fragment z Łan do Siechnic.

Przygotowany budżet Dolnego Śląska na 2013 rok jest rekordowy - zarówno dochody (1,717 mld zł), jak i wydatki (1,84 mld zł) mają najwyższy poziom w historii naszego województwa. Wśród wydatków 49 mln złotych przeznaczono na kontynuację budowy drogi Żerniki Wrocławskie – Siechnice, czyli jednego z etapów wschodniej obwodnicy Wrocławia.

Prace nad tym 5-kilometrowym odcinkiem ruszyły we wrześniu 2012 roku. Trasa będzie miała jedną jezdnię. Na początku i końcu odcinka powstaną fragmenty z dwiema jezdniami. Wraz z budową odcinka trasy z Żernik Wrocławskich do Siechnic zostaną przebudowane ulice Zacharzycka i Kolejowa w Iwinach.

W ramach tej samej inwestycji powstaną dwa wiadukty nad torami kolejowymi i most nad Brochówką. Wzdłuż całej trasy będzie ścieżka rowerowa i chodnik, a także ekrany akustyczne i ekrany związane z ochroną środowiska.

Przypomnijmy, że od połowy października kierowcy w Siechnicach mogą już korzystać z nowo wybudowanego ronda.

Trasa popularnie nazywana wschodnią obwodnicą Wrocławia to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat na Dolnym Śląsku. Plany zakładają, że kierowcy jadąc od Bielan Wrocławskich przez Łany aż do Długołęki, ominą w ten sposób Wrocław od wschodu.
Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku i obejmuje w sumie 38 km dróg.

Inwestycję podzielono na kilka etapów. We wrześniu 2014 ma się zakończyć budowa drogi od ronda w Siechnicach do Żernik Wrocławskich. Na etapie prac przedprojektowych jest trasa z Bielan Wrocławskich do Żernik Wrocławskich, a na etapie projektowania – odcinek z Łan do Długołęki. Najszybciej, bo już w styczniu 2013 r. ma się zakończyć budowa fragmentu WOW, który połączy Siechnice z Łanami.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA