[Wrocław] Angel River będzie mocno otwarte na rzekę [WYWIAD]źródło: Materiały inwestora

[Wrocław] Angel River będzie mocno otwarte na rzekę [WYWIAD]

REKLAMA
Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River, w rozmowie z portalem InvestMap.pl opowiada m.in. o postępach na budowie dwóch apartamentowców, rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego i otwieraniu się deweloperów na rzekę.

Nad Oławą, w centrum Wrocławia, powstaje nowa inwestycja grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Angel River to obiekt dziewięciopiętrowy oraz wieża mieszkalna o wysokości siedemnastu pięter. Oba budynki apartamentowe powstają równocześnie.

Tomasz Matejuk: Na jakim etapie jest budowa Angel River? Kiedy wprowadzą się tam mieszkańcy?

Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River: 
Zakończony został właśnie pierwszy etap budowy, który objął fundamenty oraz część garażową. Oznacza to, że osiągnęliśmy tzw. 'stan zero" i konstrukcja zaczyna piąć się w górę. To ekscytujący moment, kiedy wizja bryły budynku staje się rzeczywistością. Oba budynki, czyli 9 i 17-piętrowy, powstają równocześnie. Zgodnie z planem, roboty budowlane zostaną zakończone w III kwartale 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln zł, a generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A.
Co – oprócz wysokości (wyższy z budynków będzie miał 55 metrów wysokości) – będzie wyróżniać waszą inwestycję? Czym chcecie przyciągnąć klientów?

Dużym atutem Angel River są przemyślane układy mieszkań, przestronne tarasy, duże przeszklenia i niepowtarzalne widoki na panoramę miasta. Poza tym, cisza i spokój – brak ekspozycji na zgiełk miejski, mimo że jesteśmy tak blisko ścisłego centrum. W obiekcie powstanie również strefę fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze miejscem spotkań dla mieszkańców, a także pokój zabaw dla dzieci. W garażu podziemnym zostanie wydzielona strefa miejsc postojowych dla gości, co jest dość niespotykanym rozwiązaniem. Zainstalujemy również stację ładowania pojazdów elektrycznych – pierwszą we Wrocławiu w inwestycji apartamentowej.
Budynki Angel River będą się wyróżniały również nowoczesną, ponadczasową architekturą. Projekt architektoniczny przygotowała Maćków Pracownia Projektowa, w oparciu o koncepcję renomowanej paryskiej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. 
Istotnym atutem Angel River jest oczywiście lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, a jednocześnie tak blisko ścisłego centrum miasta. W ramach inwestycji przeprowadzimy również renowację nabrzeża rzeki Oławy – w obrębie naszej działki, aby jak najlepiej wykorzystać zalety tej lokalizacji.
Wasza inwestycja ma wpisać się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego. Co to dokładnie oznacza? Czy – oprócz budowy samych apartamentowców – przeprowadzicie też jakieś dodatkowe inwestycje?
Przebudujemy fragment nabrzeża rzeki Oławy zgodnie z wytycznymi w ramach programu rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego przygotowanego przez miasto. Dotyczy to na przykład rodzaju nawierzchni czy designu małej architektury. Dzięki temu ta część, która przylega do Angel River, stworzy w przyszłości spójną całość z bulwarem prowadzącym wzdłuż rzeki Oławy do parku Na Niskich Łąkach i dalej w stronę Lasu Rakowieckiego. Fragment przy Angel River będzie oczywiście ogólnodostępny. Dodatkowo, zmodernizujemy skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej, która zostanie przedłużona do Angel River. Tym samym będzie można swobodnie dotrzeć do samego bulwaru spacerowego nad rzeką Oławą.
W najbliższym czasie całe Przedmieście Oławskie znacznie się odmieni. W ramach programu rewitalizacji obejmującego lata 2016-2018 miasto uporządkuje i zagospodaruje nabrzeża Oławy między mostami Oławskim a Rakowieckim, tworząc tu ścieżki spacerowe i rowerowe, miejsca do odpoczynku mieszkańców czy pomosty dla kajaków i łódek.
Wyremontowane zostaną także kamienice wraz z zagospodarowaniem podwórek. Również fakt, że powstają tutaj takie duże inwestycje, jak Angel River, sprawia, że Przedmieście Oławskie znacząco zyskuje na prestiżu i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrocławia. 
Deweloperzy we Wrocławiu coraz chętniej otwierają się na rzekę i budują mieszkania tuż przy nabrzeżach. Angel River to jeden z takich przykładów – czy przewidujecie w waszej inwestycji rozwiązania, które ułatwią mieszkańcom dostęp do rzeki Oławy?
Oprócz wspomnianego bulwaru spacerowego, zmodernizujemy również istniejącą marinę oraz pomosty widokowe. Angel River będzie mocno otwarte na rzekę. Natomiast w przyszłości planujemy także realizację wydarzeń skupiających lokalną społeczność wokół rzeki i  sąsiadujących terenów zielonych. Najpierw przy ulicy Walońskiej powstało Angel Wings, teraz rośnie Angel River. Czy planujecie kolejne etapy tego projektu? Jeśli tak, to co dokładnie powstanie i kiedy ruszy budowa?
Działki od strony ul. Traugutta są własnością spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Angel Poland. Projekty są na etapie prac studialnych i koncepcyjnych. Tym samym jest jeszcze za wcześnie, aby podawać parametry dotyczące zabudowy. 
Grupa Angel Poland zrealizowała już we Wrocławiu także kilka innych inwestycji, m.in. kompleks OVO czy centrum seniora Angel Care. Planujecie kolejne przedsięwzięcia w stolicy Dolnego Śląska? Jeśli tak, to czy możecie już zdradzić, co i gdzie wybudujecie?
Wrocław obok rynku krakowskiego, jest dla nas kluczowym regionem i mamy w planach kolejne inwestycje. Analizujemy lokalizacje z potencjałem na realizację obiektów w segmencie nieruchomości premium. Jednak i w tym przypadku również jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.  

Dziękuję za rozmowę.

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...