[Wrocław] Inwestycja otwarta na rzekę. Angel River wpisze się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego

[Wrocław] Inwestycja otwarta na rzekę. Angel River wpisze się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego

REKLAMA
Przy ulicy Walońskiej – tuż nad rzeką Oławą – staną dwa luksusowe apartamentowce, a inwestor na nowo zagospodaruje też nabrzeże i przebuduje skrzyżowanie. Całe przedsięwzięcie wpisuje się bowiem w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego, która pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Chętni do włączenia się w ten proces będą mieli ku temu okazję już w sobotę 30 lipca.
Grupa Angel Poland ma na koncie już kilka inwestycji w stolicy Dolnego Śląska, które zmieniły krajobraz Wrocławia – to choćby futurystyczny, wielofunkcyjny kompleks OVO w samym centrum miasta, centrum senior Angel Care w zrewitalizowanym budynku dawnego szpitala przy ulicy Dyrekcyjnej, kameralny, pięciogwiazdkowy hotel The Granary w odrestaurowanym spichlerzu przy ulicy Menniczej czy kompleks mieszkalno-usługowy Angel Wings przy ulicy Walońskiej, wzdłuż rzeki Oławy.

Dwa apartamentowce z pięknym widokiem

I właśnie tuż obok tej ostatniej inwestycji, deweloper zrealizuje swoje kolejne przedsięwzięcie - Angel River, czyli dwa budynki: dziewięcio- i siedemnastopiętrowy. Wyższy obiekt będzie miał 55 metrów wysokości. W obu budynkach przy ulicy Walońskiej znajdzie się łącznie 341 apartamentów o wielkości od 22 do 118 metrów kwadratowych.
- Apartamenty w wieży będą miały 20-metrowe tarasy. Natomiast na piętrach 5, 6 i 7 w niższym budynku znajdą się apartamenty z zielonymi tarasami o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. To gwarancja znakomitych widoków z rzeką niemal na wyciągnięcie ręki – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.
W kompleksie znajdzie się też czynna 24 godziny na dobę recepcja. Angel River to także rozwiązania ekologiczne, jak choćby stacja ładowania pojazdów elektrycznych w garażu podziemnym (to nowość w Polsce, jeśli chodzi o apartamentowce) i rowerownie. Powstanie też ogólnodostępna strefa fitness i SPA, wydzielona strefa spotkań tuż przy recepcji, sala zabaw dla dzieci, miejsca postojowe dla gości w garażu podziemnym czy zielone patio.

Projekt, który otwiera się na rzekę

Inwestycja, której budowa ruszy lada dzień, ma być gotowa w trzecim kwartale 2018 roku.
- Na świecie uważa się lokalizację nad rzeką za jedną z najlepszych. To tendencja, którą można zaobserwować w wielu zachodnich miastach, np. w Londynie. Trend dociera także do Polski, w tym do Wrocławia, miasta zbudowanego na rzece - podkreśla Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Za projekt Angel River odpowiadają dwie cenione pracownie architektoniczne: Gottesman Szmelcman Architecture oraz Maćków Pracownia Projektowa.

- Angel River to projekt, który maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty. Zielony dziedziniec skierowany jest w stronę nabrzeża, które jest jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Dodatkowo zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zakłada udostępnienie miejsca wszystkim wrocławianom. Angel River niejako odzyskuje Oławę dla miejskiego życia – mówi Zbigniew Maćków, projektant Angel River.

Drugie życie nabrzeży

Przedsięwzięcie wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego – inwestor, wspólnie z miastem, zrewitalizuje ponad kilometr nabrzeża Oławy, zmodernizuje skrzyżowanie ulicy Traugutta i Mierniczej i zapewni łatwy dostęp do rzeki wszystkim mieszkańcom.
Bo właśnie odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy to jeden z kluczowym elementów rewitalizacji całego osiedla, która zostanie przeprowadzona w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018. A program te właśnie został zaakceptowany przez władze Wrocławia i Ministerstwo Rozwoju.
- Dzięki temu możemy starać się o środki z Unii Europejskiej. Chcemy, żeby rzeka Oława ponownie stała się dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Działania rewitalizacji na Nadodrzu przyniosły pozytywne efekty. Teraz nadszedł czas na Przedmieście Oławskie – tłumaczy Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja, która jest odpowiedzialna za całe przedsięwzięcie.
Jak podkreśla Adamczyk-Arns, nabrzeża Oławy mają duży potencjał rekreacyjny.
- Mogą stać się miejscem odpoczynku i spotkań, nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta. Dla wielu z nich może to być powód, by po raz pierwszy się tutaj pojawić. Oława jest w centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement w skali miasta – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.

Włącz się w dyskusję

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w proces rewitalizacji, przedstawić swoje pomysły albo zdobyć szersze informacje, będą mieli ku temu okazję już w najbliższą sobotę 30 lipca, podczas dnia otwartego inwestycji Angel River i rozmów o rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.
- W ramach spotkania mieszkańcy Wrocławia będą mogli przedstawić swoje pomysły. Będzie to okazja do dyskusji, rozmów, pytań. Jeżeli ktoś ma chęć, by coś zrealizować w ramach działań sąsiedzkich, zawsze chętnie wspieramy inicjatywy mieszkańców – zachęca Grażyna Adamczyk-Arns.

Cała okolica wypięknieje

Rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego to nie tylko nabrzeża Oławy, ale też m.in. odnowienie i zagospodarowanie podwórek.
- Na Przedmieściu Oławskim nie ma w tej chwili przestrzeni, w której można się spotkać. Dlatego planujemy stworzenie miejsc aktywności lokalnej. Pracujemy w tej chwili nad koncepcją dla dwóch oficyn, które taką funkcję będą mogły przejąć. Dodatkowo tworzymy bank lokali, które będą udostępniane na preferencyjnych warunkach dla działalności kulturalnych, gospodarczych, społecznych – dodaje Adamczyk-Arns.
Łącznie do Wrocławia trafi 55 mln złotych ze środków unijnych, przeznaczonych na rewitalizację. Lwia część tych pieniędzy zostanie spożytkowana na zmianę oblicza Przedmieścia Oławskiego. Odnowionych zostanie w sumie siedem podwórek, dwie oficyny, a także szkoły, tereny nabrzeżne i kamienice. Do programu rewitalizacji zgłosiło się już ponad 40 wspólnot mieszkaniowych z Przedmieścia Oławskiego – teraz mają one czas na przygotowanie wniosków i projektów, a pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć w 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...