Ronson wybuduje we Wrocławiu prawie 800 mieszkańźródło: http://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/

Ronson wybuduje we Wrocławiu prawie 800 mieszkań

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Kolejne etapy osiedla na Klecinie, a także nowe inwestycje przy ulicy Na Grobli i Buforowej – firma Ronson ma w planach budowę w stolicy Dolnego Śląska blisko 800 lokali mieszkalnych.
Ronson to warszawski, notowany na GPW deweloper, który we Wrocławiu wybudował już osiedle Impressio pomiędzy ulicą Rymarską i Blacharską, a obecnie realizuje pierwszy etap osiedla Vitalia przy ulicy Jutrzenki na Klecinie, w ramach którego powstaje 139 mieszkań. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2017 roku.
Deweloper ma jednak dużo bardziej ambitne plany, związane z wrocławskim rynkiem. Zgromadzony w stolicy Dolnego Śląska bank ziemi, obejmujący trzy działki, pozwala na budowę kolejnych 789 mieszkań o łącznej powierzchni 48 tys. metrów kwadratowych.Na tę liczbę składa się 165 mieszkań i 11 500 mkw. PUM w kolejnych etapach osiedla Vitalia, dwuetapowy projekt Matisse (373 mieszkań i 24 400 mkw. PUM w I etapie oraz 100 mieszkań i  6 000 mkw. PUM w II etapie), a także Marina Miasto (151 mieszkań i 6 100 mkw. PUM).

Z zapowiedzi firmy wynika, że w 2017 roku powinna ruszyć zapowiadana od dłuższego czasu inwestycja Marina Miasto przy ulicy Na Grobli.
Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę projektu Marina Miasto, jesteśmy w tej chwili przed etapem przetargu na generalnego wykonawcę – wyjaśnia portalowi InvestMap.pl Paulina Deryło z biura prasowego spółki Ronson.

W 2017 roku ma ruszyć także drugi etap osiedla Vitalia, w ramach którego powstaną 84 mieszkania. 
REKLAMA
Bardziej odległe są plany związane z osiedlem Matisse, które ma powstać przy ulicy Buforowej. O tej inwestycji mówi się już od kilku lat, budowa jednak wciąż nie ruszyła.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA