Wrocław: Viva Jagodno – Ronson rusza z planowanym od lat projektem mieszkaniowym źródło: materiały inwestora

Wrocław: Viva Jagodno – Ronson rusza z planowanym od lat projektem mieszkaniowym

WIZUALIZACJA
REKLAMA
Nowe osiedle powstanie w rejonie ulic Kajdasza i Buforowej na Jagodnie. Obejmie docelowo niespełna 400 lokali. Warszawski deweloper oferuje na start ponad 100 mieszkań, od kawalerek po takie z sześcioma pokojami. Największe będą miały dostęp do ogrodów na dachu. Informował o tej inwestycji, pod nazwą Matisse, już siedem lat temu.
Ronson Development SE odpowiada we Wrocławiu za trzy osiedla: Impressio, Vitalia Klecina oraz Miasto Marina. 25 września wystartował z czwartym projektem. 11 lipca dostał pozwolenie na budowę przy ul. Buforowej 93 na Jagodnie budynku wielorodzinnego o kubaturze 26,9 tys. metrów sześciennych. Powstanie na działce nr 9/3 o powierzchni 1,59 ha (termin realizacji nie jest jeszcze znany) Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.
Przedsprzedaż trwa do 12 października. Ceny zaczynają się od 213 tys. zł. Koszt metra kwadratowego wynosi 6 800-7 950 zł.
UM Wrocławia

Ponad 100 mieszkań na początek

Viva Jagodno obejmie docelowo w trzech etapach 397 lokali (o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 21,5 tys. mkw.). W pierwszym etapie Ronson zrealizuje 121 mieszkań, w metrażach od 28 (kawalerki) do 116 mkw. (sześć pokoi). Najwięcej jest dostępnych lokali dwupokojowych (z możliwością wydzielenia trzeciego), o powierzchniach 42-48 mkw. Do wszystkich przynależą ogródki lub balkony. Nabywcy największych mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze skorzystają z ogrodów na dachu. Deweloper zapewni podziemne parkingi i zamykane schowki rowerowe.
Jagodno to osiedle skierowane głównie do rodzin, dlatego już w pierwszym etapie powstaną w nim m.in. alejki spacerowe, a dla najmłodszych mieszkańców przewidzieliśmy piaskownicę z kolorowym piaskiem. W kolejnym etapie powstanie m.in. plac zabaw – zapowiada Justyna Hamrol, regionalny dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development. – Tworzymy projekt tętniący kolorami, kojarzący się bardzo pozytywnie, dlatego nie sposób będzie przejść obok niego obojętnie.
materiały inwestora

Plany od siedmiu lat

Warszawski inwestor informował o planach realizacji tego osiedla (pod nazwą Matisse) już w 2012 roku. Wówczas też planował z nią wystartować. Projekt przygotowała wtedy ArC2 Fabryka Projektowa Sp. z o.o.
REKLAMA
Deweloper chciał podzielić realizację osiedla zajmującego 2,54 ha na cztery lub więcej etapów. W pierwszym miało powstać 127 mieszkań o pow. 6,3 tys. mkw., a docelowo – 373 o pow. 24,4 tys. mkw. Starania o uzyskanie zgody na realizację aktualnego projektu rozpoczął w lutym.

Pobliską działkę sprzedał

Ronson Development miał jeszcze jedną nieruchomość przy ul. Buforowej, przylegającą do terenu Murapolu S.A. Właśnie temu deweloperowi sprzedał ją 26 lutego. Za teren o pow. 0,45 ha otrzymał 6,5 mln zł netto (około 1,1 tys. zł za metr powierzchni użytkowej mieszkania).
O ekspansji Murapolu tej części Wrocławia pisaliśmy w lutym. Na ten moment w jego zrealizowanych i przygotowywanych inwestycjach ma zamieszkać tu prawie 8 tys. osób. Najnowsza to Zielona Toskania, na którą złoży się ponad 1 200 mieszkań, o czym informowaliśmy w maju.

Więcej inwestycji

Deweloperzy wciąż stawiają na ten rejon miasta. Atal S.A. ruszył w kwietniu ze sprzedażą osiedla Nowe Miasto Jagodno. Oferuje na początek przeszło 160 lokali w trzech budynkach. Docelowo zrealizuje pięć etapów tej inwestycji powstającej przy zbiegu ul. Asfaltowej i Buforowej.
materiały inwestora
Swój pierwszy projekt w okolicy przygotowuje też Dom Development S.A. W marcu donosiliśmy, że rozpoczął starania o uzyskanie pozwolenia na budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym przy ul. Komedy.
Na tym nie koniec inwestycji. Mieszkańcy doczekają się po latach Lidla. W lipcu informowaliśmy, że niemiecka sieć zaczęła przygotowania do realizacji marketu przy ul. Buforowej. Ma być gotowy w przyszłym roku. Miasto sprzedało tę nieruchomość w październiku trzy lata temu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA