Wrocław: Komedy – Dom Development buduje setki mieszkań na Jagodnie. Zaczyna od budynku z muralem źródło: materiały inwestora

Wrocław: Komedy – Dom Development buduje setki mieszkań na Jagodnie. Zaczyna od budynku z muralem

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle powstaje przy zbiegu ulic Klasztornej i Komedy. Obejmie sześć obiektów z ponad 500 lokalami o metrażach do niemal 150 metrów kwadratowych. Warszawski deweloper planuje też m.in. przebudowę drogi oraz utworzenie ścieżki pieszo-rowerowej.
Dom Development S.A. ruszył 16 października z budową pierwszego budynku przy ul. Komedy 1b na Jagodnie (pozwolenie na jego realizację otrzymał 18 września). Planuje skończyć prace na początku II kwartału 2021 roku. Na generalnego wykonawcą wyznaczył spółkę ze swojej grupy, Dom Construction. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Group-Arch Sp. z o.o.

Osiedle upamiętniające polskiego muzyka

Na pięcioetapowe osiedle Komedy złoży się sześć czteropiętrowych budynków wielorodzinnych. Znajdzie się w nich 550 mieszkań o metrażach 28-145 mkw. W pierwszej fazie powstaje obiekt z 99 lokalami: jedno- (33,76 mkw.), dwu- (36,14-50,85 mkw.), trzy- (52,4-70,92 mkw.) oraz czteropokojowymi (77,12-145,19 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony/loggie (2,8-8,13 mkw.), tarasy (12,26-39,49 mkw.) lub ogródki (18,62-89,75 mkw.). Na najwyższym piętrze mieszczą się mieszkania z antresolami, a na parterze – dwa lokale usługowe. Mieszkańcy z pierwszego etapu mają do dyspozycji 117 miejsc postojowych, 37 komórek lokatorskich oraz 17 boksów na rowery. Budynek ozdobi mural nawiązujący do nazwy osiedla.
materiały inwestora
W tym roku obchodzimy 50-lecie śmierci wspaniałego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego – przypomina Iwona Kołodziejczyk, prezes zarządu Dom Development we Wrocławiu. – Z tej okazji na elewacji od strony ulicy Komedy zaprojektowaliśmy mural ścienny poświęcony twórczości artysty. W ten sposób chcieliśmy upamiętnić jego dorobek artystyczny i na trwałe wpisać go w krajobraz Wrocławia.
Deweloper zaplanował zielony dziedziniec z małą architekturą (ławki, śmietniki itd.). Przewidział też miejsce rekreacji dla dorosłych oraz plac zabaw ze ścieżką aktywności. Ponadto wspólnie z magistratem zadecydowali o przebudowie ul. Komedy i przedłużeniu fragmentu ul. Klasztornej, a także o utworzeniu ścieżki pieszo-rowerowej dla mieszkańców nowej inwestycji.
REKLAMA
Więcej wizualizacji w galerii.

Rozbudowa Jagodna trwa

W tej części miasta stale przybywa nowych osiedli. W kwietniu donosiliśmy, że Atal S.A. zrealizuje pięcioetapowe Nowe Miasto Jagodno. Na początek zaoferował ponad 160 lokali w trzech obiektach. Wprowadził już do sprzedaży także drugi etap. Obejmuje dwapięciopiętrowe budynki wielorodzinne ze 111 mieszkaniami o metrażach od 32,07 do 104,6 mkw. – od kawalerek po takie z czterema pokojami. Ofertę uzupełnią trzy lokale usługowe. Mieszkańcy skorzystają ze 110 miejsc parkingowych w garażu, 26 na zewnątrz oraz 59 komórek lokatorskich. Atal zaprezentował nowe wizualizacje.
fot. Lancoom
materiały inwestora
Do tego w ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Ronson Development SE ruszył z planowaną od lat inwestycją przy ul. Buforowej. Buduje Viva Jagodno w trzech etapach. Na start zrealizuje ponad 120 mieszkań, a docelowo – niespełna 400. Inwestycję mają wyróżnić ogrody na dachu.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA