DODAJ

Wrocław: W sąsiedztwie dawnej Fadromy przybędzie przestrzeni handlowo-usługowej

Biura / Wrocław
Wrocław: W sąsiedztwie dawnej
Mariusz Bartodziej
2019-12-20 12:17:23
Na pofabrycznym terenie przy ulicy Grabiszyńskiej Budimex buduje setki mieszkań. Na dwuhektarowym terenie tuż obok, gdzie m.in. funkcjonuje parking, ma powstać nowy budynek.

Prywatny inwestor złożył 22 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Grabiszyńskiej 165 na Gajowicach budynku handlowo-usługowego. Inwestycja obejmuje działki nr 14/8, 14/9, 14/10 oraz 14/11, o łącznej powierzchni 2,5616 ha. Projekt przygotowuje wrocławska pracownia Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k.

Część wskazanego terenu zajmują parkingi, na których funkcjonowało także targowisko. Ponadto na największej z parceli stoi Elfmed Rodzinne Centrum Medyczne.

Więcej zdjęć w galerii.

UM Wrocławia

W sąsiedztwie przybędzie mieszkań

W najbliższej okolicy powstają już dwie inwestycje mieszkaniowe. Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. buduje w miejsce dawnej fabryki kilkuetapowe osiedle Nowy Grabiszyn. W maju donosiliśmy o starcie pierwszej fazy. W ramach niej powstaje budynek liczący od sześciu do ośmiu pięter, z blisko 240 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.

fot. Jakub Zazula

materiały inwestora

Za to tuż obok schronu buduje Dom Development S.A. Grabiszyńska 141 to sześciopiętrowy obiekt z niespełna 60 mieszkaniami o metrażach do 67 mkw. Znajdzie się w nim także miejsce dla usług. Ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami od strony podwórka. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

fot. Jakub Zazula

materiały inwestora