Wrocław: W sąsiedztwie dawnej Fadromy przybędzie przestrzeni handlowo-usługowejźródło: Investphoto.pl

Wrocław: W sąsiedztwie dawnej Fadromy przybędzie przestrzeni handlowo-usługowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na pofabrycznym terenie przy ulicy Grabiszyńskiej Budimex buduje setki mieszkań. Na dwuhektarowym terenie tuż obok, gdzie m.in. funkcjonuje parking, ma powstać nowy budynek.
Prywatny inwestor złożył 22 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Grabiszyńskiej 165 na Gajowicach budynku handlowo-usługowego. Inwestycja obejmuje działki nr 14/8, 14/9, 14/10 oraz 14/11, o łącznej powierzchni 2,5616 ha. Projekt przygotowuje wrocławska pracownia Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k.
Część wskazanego terenu zajmują parkingi, na których funkcjonowało także targowisko. Ponadto na największej z parceli stoi Elfmed Rodzinne Centrum Medyczne.
Więcej zdjęć w galerii.
UM Wrocławia

W sąsiedztwie przybędzie mieszkań

REKLAMA
W najbliższej okolicy powstają już dwie inwestycje mieszkaniowe. Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. buduje w miejsce dawnej fabryki kilkuetapowe osiedle Nowy Grabiszyn. W maju donosiliśmy o starcie pierwszej fazy. W ramach niej powstaje budynek liczący od sześciu do ośmiu pięter, z blisko 240 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Za to tuż obok schronu buduje Dom Development S.A.Grabiszyńska 141 to sześciopiętrowy obiekt z niespełna 60 mieszkaniami o metrażach do 67 mkw. Znajdzie się w nim także miejsce dla usług. Ma się wyróżniać kaskadowymi tarasami od strony podwórka. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA