Wrocław: Powstanie nowe osiedle w sąsiedztwie stajni na Jagodnie?źródło: UM Wrocławia

Wrocław: Powstanie nowe osiedle w sąsiedztwie stajni na Jagodnie?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Większość nowych inwestycji mieszkaniowych w tej części miasta skupia się przy remontowanej ulicy Buforowej. Nowe osiedle może jednak powstać także przy ulicy Sarniej, niedaleko Radomierzyc. Chciał je zbudować Art-Deweloper, ale nie doszło do zakupu gruntu.
Art-Deweloper Sp. z o.o. złożył 23 maja drugi wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Sarniej 21 na Jagodnie (w sąsiedztwie stajni Szafir) zespołu budynków jednorodzinnych. Pierwszą próbę podjął 16 stycznia, jednak 2 maja (po dwukrotnym uzupełnieniu dokumentacji) wycofał wniosek. Obejmował obiekty o łącznej kubaturze 24,2 tys. metrów sześciennych.
Osiedle miało powstać na działce nr 17/2 o powierzchni 12 599 mkw. Projekt przygotowała Olejnik Pracownia Projektowa. Art-Deweloper poinformował jednak, że umowa na zakup gruntu została rozwiązana, w związku z czym nie zrealizuje tej inwestycji. Dotychczas zbudował takie osiedla jak Nefrytowe Apartamenty i Willa Wojszycka we Wrocławiu, czy Delarte Bielany w Bielanach Wrocławskich.
UM Wrocławia

Przede wszystkim rejon Buforowej

Deweloperzy stawiają w tej części stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim na tereny przy ul. Buforowej. W kwietniu przedstawialiśmy szczegóły Nowego Miasta Jagodno. Atal S.A. zrealizuje pięć etapów tej inwestycji. W pierwszym zbuduje trzy budynki wielorodzinny z ponad 160 mieszkaniami.
REKLAMA
materiały inwestora
W innym rejonie bloki postawi Profit Development S.A. W dwóchpierwszych etapach osiedla Kajdasza odda do użytku niemal 350 lokali, o czym donosiliśmy w marcu.
Materiały inwestora
W tym samym miesiącu informowaliśmy, że do planów realizacji inwestycji przy ul. Buforowej wrócił po latach Ronson Development SE. Pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego uzyskał 11 lipca. Zrealizuje na start w ramach osiedla Matisse przeszło 120 mieszkań, a docelowo – blisko 400.
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA