DODAJ

Wrocław: Matisse – Ronson Development wraca do planowanej inwestycji na Jagodnie. Wybuduje niemal 400 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Matisse – Ronson
Mariusz Bartodziej
2019-03-27 06:32:10
Warszawski deweloper, znany w stolicy Dolnego Śląska m.in. z projektu Miasto Marina, przygotowywał się do przedsięwzięcia przy Buforowej już na początku dekady. W tym roku chce z nim wystartować. Zacznie od ponad 100 mieszkań.

Ronson Development SE złożył 4 lutego wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buforowej 93 budynku wielorodzinnego. Ma stanąć na działce nr 9/3 o powierzchni 1,59 ha. Projekt przygotowuje Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C.

Deweloper zamierza uruchomić inwestycję Matisse w tym roku. Zrealizuje w pierwszym etapie 121 mieszkań, a docelowo – 397.

UM Wrocławia


Plany od siedmiu lat

Ronson Development informował o planach realizacji tej inwestycji już w 2012 roku. Wówczas też planował z nią wystartować. Projekt przygotowała wtedy ArC2 Fabryka Projektowa Sp. z o.o. (wizualizacje, już nieaktualne, dostępne w galerii).

Deweloper chciał podzielić realizację osiedla zajmującego 2,54 ha na cztery lub więcej etapów. W pierwszym miało powstać 127 mieszkań o pow. 6,3 tys. mkw., a docelowo – 373 o pow. 24,4 tys. mkw.

Pobliską działkę sprzedał

Ronson Development, realizujący we Wrocławiu Miasto Marinę i Vitalię Klecinę, miał jeszcze jedną nieruchomość przy ul. Buforowej, przylegającą do terenu Murapolu S.A. Właśnie temu deweloperowi sprzedał ją 26 lutego. Za teren o pow. 0,45 ha otrzymał 6,5 mln zł netto (około 1,1 tys. zł za metr powierzchni użytkowej mieszkania).

O ekspansji Murapolu tej części Wrocławia pisaliśmy w lutym. Na ten moment w jego zrealizowanych i przygotowywanych inwestycjach ma zamieszkać tu prawie 8 tys. osób.

Kolejne duże osiedla w przygotowaniu

W bliskim sąsiedztwie do budowy osiedla przymierza się także Profit Development S.A. W dwóch etapach Kajdasza odda do użytku niemal 350 mieszkań. Szczegóły tego projektu przedstawialiśmy w tym miesiącu.

Materiały inwestora

Z pierwszą inwestycją w tej okolicy wystartował Vantage Development S.A. W pierwszym etapie Buforowej 89 buduje ponad 100 mieszkań, o czym informowaliśmy w lutym. Docelowo zrealizuje ich przeszło 400.

fot. Jakub Zazula