Wrocław: Atal gotowy do budowy mieszkań przy Buforowejźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Atal gotowy do budowy mieszkań przy Buforowej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Nowe Miasto Jagodno
adresWrocław, Buforowa
inwestorATAL S.A.
projektantATAL S.A.
REKLAMA
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna ma już zgodę na realizację osiedla wielorodzinnego na kilkuhektarowym terenie  na granicy Jagodna i Wojszyc. Budowę poprzedzi rozbiórka słupów energetycznych. W tej kwestii nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.
Atal S.A. uzyskał 3 kwietnia (po czterech miesiącach) pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 66,8 tys. metrów sześciennych. Staną przy zbiegu ulic Asfaltowej i Buforowej, na działkach o nr 2/3, 3/1, 4/1 i 8/4. Ich powierzchnia wynosi 3,11 ha.
O planach dewelopera donosiliśmy w styczniu. Złożył 15 listopada wniosek o pozwolenie na rozbiórkę odcinka linii napowietrznej wraz ze słupami oraz budowę linii kablowej średniego napięcia na działkach nr 1/90, 2/1, 3/1, 3/3, 4/1, 8/1, 9/4 oraz 9/5. W grudniu został wezwany do uzupełnienia braków formalnych. Postępowanie trwa.
UM Wrocławia

Nowa szkoła w pobliżu

Przy ul. Asfaltowej, blisko zbiegu z Granitową, powstanie zespół szkolno-przedszkolny. Zgodnie z założeniami pomieści 800-1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków. W jego obwodzie znajdzie się przede wszystkim Jagodno, ale także część ulic na Wojszycach. Wpierw jednak miasto musi przejąć działkę od Skarbu Państwa. Mieszkańcy starają się, by w składanym projekcie uwzględniło basen. O szczegółach pisaliśmy w lutym.

Nowych inwestycji nie ma końca

Mieszkań przy ul. Buforowej stale przybywa. W marcu informowaliśmy, że do realizacji swoich planów przymierza się po latach Ronson Development SE. Osiedle Matisse obejmie docelowo niespełna 400 mieszkań.
fot. Jan Augustynowski
REKLAMA
Niedaleko Ronsona do budowy przymierza się Profit Development S.A. W dwóch etapach Kajdasza odda do użytku niemal 350 mieszkań. Szczegóły tego projektu przedstawialiśmy w ubiegłym miesiącu.
Materiały inwestora
Ze swoją pierwszą inwestycją w tej okolicy wystartował już Vantage Development S.A. W pierwszym etapie Buforowej 89 buduje ponad 100 mieszkań, o czym informowaliśmy w lutym. Docelowo zrealizuje ich przeszło 400.
fot. Jakub Zazula
Do tego Robyg Development Sp. z o.o. wprowadził do sprzedaży osiedle Na Jagodnie, swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. W ramach niej powstanie docelowo około 900 lokali mieszkalnych.
Materiały inwestora
Za to o ekspansji Murapolu S.A. tej części Wrocławia pisaliśmy w lutym. Na ten moment w jego zrealizowanych i przygotowywanych tu inwestycjach ma zamieszkać prawie 8 tys. osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA