Wrocław: Kajdasza – Profit Development wybuduje setki mieszkań na Jagodnie źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Kajdasza – Profit Development wybuduje setki mieszkań na Jagodnie

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper inwestuje po raz pierwszy w tej części stolicy Dolnego Śląska. Część gruntu przy ulicy Kajdasza odkupił w ubiegłym roku od państwa. Na blisko trzyhektarowym terenie zrealizuje trzyetapowe osiedle wielorodzinne. W dwóch pierwszych fazach powstanie niemal 350 mieszkań.
Spółka zależna od Profit Development S.A. złożyła 16 stycznia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Kajdasza zespołu budynków wielorodzinnych z usługami. Powstaną na działkach nr 3/2, 3/4 i 15/2, o łącznej powierzchni 2,93 ha. Dwie pierwsze, o pow. około 0,93 ha, deweloper wylicytował w maju ubiegłego roku na przetargu zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zaoferował 10 mln 100 tys. zł. Cena wywoławcza wynosiła 4 mln 925 tys. 500 zł.
UM Wrocławia

Prawie 350 mieszkań i to nie koniec

Profit Development zrealizuje osiedle w trzech etapach. Ruszy z budową zaplanowaną na dwa lata w maju – zacznie od budynku C. Nie wyznaczył jeszcze terminów prac nad kolejnymi fazami. Podaje, że w drugiej powstaną obiekty A i B, a na koniec – D. Budynki oznaczone literami B, C i D będą miały po pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a A trzy nadziemne i garaż. Za projekt odpowiada Autorska Pracownia Architektoniczna Perspectiv Jacek Dobrzański.
Inwestycja Kajdasza trafiła już do sprzedaży. Ceny ostateczne zaczynają się od 229 tys. zł, a za metr kwadratowy – 6090 zł. W obiekcie C (o powierzchni użytkowej mieszkań ok. 11,5 tys. mkw.) znajdą się 232 mieszkania, a w A oraz B (PUM ok. 7,1 tys. mkw.) 112. Budynek D jest wciąż w opracowaniu. Ponadto deweloper przewidział utworzenie sześciu lokali usługowych na parterze, 292 miejsc postojowych i ok. 200 komórek lokatorskich w garażach podziemnych i na poziomie 0.
Materiały inwestora

Od kawalerek po lokale czteropokojowe

REKLAMA
Profit Development wybuduje we wszystkich etapach mieszkania o metrażach od 28 do 72 mkw.: kawalerki (28 mkw.), dwupokojowe (33-50 mkw.), trzypokojowe (50-60 mkw.) i czteropokojowe (70-72 mkw.). Te na parterze i pierwszym piętrze będą miały dostęp do ogrodów o pow. do 123 mkw., a na ostatniej kondygnacji – do tarasów maksymalnie 44 mkw. Wśród udogodnień deweloper wymienia przystosowanie budynków dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rolety zewnętrzne w lokalach z ogrodami, deskę tarasową na balkonach/tarasach, windy obsługujące wszystkie kondygnacje, drzwi antywłamaniowe i wideodomofony.
W ofercie będą dostępne wyłącznie cenione i cieszące się największą popularnością wśród klientów układy. Coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy kuchni w formie aneksu, jak i ci, którzy preferują tradycyjny układ, czyli kuchnię wydzieloną – zapowiada Artur Smoleń, dyrektor działu sprzedaży o/Wrocław w Profit Development.
Więcej wizualizacji w galerii.

Buforowa przyciąga inwestorów

Rejon ul. Buforowej deweloperzy upodobali sobie szczególnie. Największą ekspansję pod względem liczby inwestycji i lokali prowadzi Murapol S.A. W zeszłym tygodniu donosiliśmy o zakupie przez niego kolejnej nieruchomości, pozwalającej mu zwiększyć przygotowywany projekt. Łącznie w jego osiedlach przy ul. Buforowej zamieszka w najbliższych latach prawie osiem tysięcy osób.
W styczniu donosiliśmy, że w tej okolicy planuje inwestować także Atal S.A.
Ponadto Robyg Development Sp. z o.o. wprowadził do sprzedaży osiedle Na Jagodnie. W ramach niego powstanie docelowo około 900 lokali mieszkalnych.
Z pierwszą inwestycją w tej okolicy wystartował Vantage Development S.A. W pierwszym etapie Buforowej 89 buduje ponad 100 mieszkań, o czym informowaliśmy w lutym. Docelowo zrealizuje ich przeszło 400.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA