DODAJ

Wrocław: Profit Development wchodzi na Swojczyce z inwestycją mieszkaniową

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Profit Development wchodzi
Mariusz Bartodziej
2019-07-12 08:29:07
Wrocławski deweloper po raz pierwszy będzie budował we wschodniej części miasta. Ma już zgodę na prowadzenie prac. Przygotowuje osiedle wielorodzinne złożone z czterech bloków. Zagospodaruje teren o powierzchni 1,7 ha. Po drugiej stronie ulicy Byczyńskiej też powstaną nowe mieszkania.

Profit Development S.A. otrzymał 26 czerwca (po blisko dwóch miesiącach) pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Byczyńskiej i Murowanej czterech budynków wielorodzinnych. Ich łączna kubatura wyniesie 35,6 tys. metrów sześciennych. Staną na działkach nr 33/2, 34/2 oraz 19, o powierzchni w sumie 17 011 mkw. Projekt przygotowała pracownia MTA Architekt Tomasz Marhall. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów planowanego przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Najnowszym, realizowanym dopiero osiedlem tego dewelopera jest Kajdasza na Jagodnie. Odda do użytku w trzech etapach niespełna 350 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

Więcej mieszkań i nowy park

Tuż obok inwestycji planowanej przez Profit Development Archicom utworzył prawie 200 mieszkań w ramach projektu Na Ustroniu. Za to po drugiej stronie ul. Byczyńskiej będzie budować Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. W kwietniu informowaliśmy, że uzyskała pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych.

Za to niedaleko powstaje Swojczycki Park Czarna Woda. Miasto dopłaciło do realizacji dwóch etapów przedsięwzięcia, wartej niemal 1 mln zł. Wykonawca zbuduje m.in. ścieżki i pomost z leżakami, a także nasadzi dodatkową zieleń. Szerzej pisaliśmy o tej inwestycji w maju.