Wrocław: Profit Development wchodzi na Swojczyce z inwestycją mieszkaniową fot. Jakub Zazula

Wrocław: Profit Development wchodzi na Swojczyce z inwestycją mieszkaniową

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Murowana
adresWrocław, Byczyńska
inwestorPROFIT Development
projektantZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
Wrocławski deweloper po raz pierwszy będzie budował we wschodniej części miasta. Ma już zgodę na prowadzenie prac. Przygotowuje osiedle wielorodzinne złożone z czterech bloków. Zagospodaruje teren o powierzchni 1,7 ha. Po drugiej stronie ulicy Byczyńskiej też powstaną nowe mieszkania.
Profit Development S.A. otrzymał 26 czerwca (po blisko dwóch miesiącach) pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Byczyńskiej i Murowanej czterech budynków wielorodzinnych. Ich łączna kubatura wyniesie 35,6 tys. metrów sześciennych. Staną na działkach nr 33/2, 34/2 oraz 19, o powierzchni w sumie 17 011 mkw. Projekt przygotowała pracownia ZAH Sp. z o.o. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów planowanego przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
Najnowszym, realizowanym dopiero osiedlem tego dewelopera jest Kajdasza na Jagodnie. Odda do użytku w trzech etapach niespełna 350 mieszkań. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
REKLAMA

Więcej mieszkań i nowy park

Tuż obok inwestycji planowanej przez Profit Development Archicom utworzył prawie 200 mieszkań w ramach projektu Na Ustroniu. Za to po drugiej stronie ul. Byczyńskiej będzie budować Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. W kwietniu informowaliśmy, że uzyskała pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych.
Za to niedaleko powstaje Swojczycki Park Czarna Woda. Miasto dopłaciło do realizacji dwóch etapów przedsięwzięcia, wartej niemal 1 mln zł. Wykonawca zbuduje m.in. ścieżki i pomost z leżakami, a także nasadzi dodatkową zieleń. Szerzej pisaliśmy o tej inwestycji w maju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA