[Wrocław] Gdzie chce zamieszkać wrocławski student?

[Wrocław] Gdzie chce zamieszkać wrocławski student?

REKLAMA

Wrocław jest dużym i popularnym ośrodkiem akademickim – co roku w październiku naukę rozpoczyna tu około 100 tysięcy studentów. Stanowią bardzo istotny element wrocławskiego rynku mieszkaniowego. Profit Development zbadał preferencje tej grupy. Czym zatem kierują się studenci przy wyborze lokum? Wolą kupować czy może wynajmować?

 

Młodzi chcą kupować

Finisz studenckich wakacji to czas intensywnych poszukiwań lokum na kolejny rok akademicki – rotacja na rynku mieszkań jest zazwyczaj znaczna. Najmłodsi studenci – pierwsze i drugie roczniki – wynajmują zazwyczaj mieszkanie grupą kilku osób lub decydują się na akademik. Studenci ostatnich lat są zainteresowani wynajmem lokum w pojedynkę lub zakupem własnego M. Poznanie preferencji zwłaszcza tej ostatniej grupy jest bardzo istotne z punktu widzenia deweloperów, którzy systematycznie poszerzają ofertę rynku mieszkaniowego. W jakich częściach Wrocławia chcą zamieszkać wrocławscy studenci? Czym kierują się przy wyborze lokum? Jakie udogodnienia – w samym mieszkaniu i w częściach wspólnych budynku – są dla nich najbardziej atrakcyjne, a co pozostaje niemal bez znaczenia? – Zdecydowana większość obecnych studentów ostatnich lat planuje zakup własnego lokum na rynku pierwotnym w ciągu pierwszych lat po studiach – mówi Artur Smoleń, Dyrektor Sprzedaży Profit Development. – Rozmaite czynniki mogą zweryfikować podjęcie i sfinalizowanie tej decyzji, ale deklaracje młodych ludzi są jednoznaczne, to wynika z przeprowadzonego przez nas badania.

 

Profit zbadał preferencje

Z końcem roku akademickiego Profit Development przepytał 250 studentów wrocławskich uczelni – państwowych oraz prywatnych – na okoliczność

wymarzonego miejsca zamieszkania w stolicy Dolnego Śląska. Najlepszą okolicą dla studentów wydaje się być wrocławskie Śródmieście – wskazała je ponad 1/3 ankietowanych. Bliskość centrum miasta i większości zdaje się w tym przypadku decydująca. – Dostrzegliśmy, że młodzi wrocławianie typują cechy niekiedy nieco sprzeczne: chcieliby mieszkać w ścisłym centrum, ale jednocześnie mieć spokój i ciszę za oknem. Cieszyć się bliskością rozrywek kulturalnych i centrów handlowych, ale i na wyciągnięcie ręki mieć rozległy park – wszystko to znajdą w naszych inwestycjach. Cieszy nas, że co piąty ankietowany chciałby zamieszkać na Krzykach – to dzielnica, która łączy w sobie wiele cech wskazywanych przez studentów, którzy wypełnili nasz kwestionariusz. Potwierdza to nasze analizy, na bazie których planujemy kolejne wrocławskie inwestycje – dodaje Artur Smoleń. Profit Development jest bowiem inwestorem, który w znacznym stopniu upodobał sobie wrocławskie Krzyki. Pierwszą inwestycją Spółki była Rezydencja Borek. Dobre wyniki handlowe tej inwestycji podsunęły pomysły na kolejne projekty, jakimi są Na Życzliwej (mieszkańcy wprowadzą się tu jeszcze przed końcem bieżącego roku) oraz nowa propozycja, funkcjonalny i minimalistyczny MiniMax. Deweloper nie kryje planów związanych z dalszym rozwojem w tej części miasta.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...