Wrocław: LC Corp rozważa budowę mieszkań na Ołtaszynieźródło: UM Wrocławia

Wrocław: LC Corp rozważa budowę mieszkań na Ołtaszynie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper stara się o wszczęcie procedury administracyjnej w sprawie planowanego osiedla przy ulicy Orawskiej. Tuż obok do realizacji przedsięwzięcia, które wzbudza spore kontrowersje, przymierza się inna firma – Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
LC Corp S.A. złożył 7 marca wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji przy ul. Orawskiej, na wysokości Snopkowej. W ramach niej, na działce nr 4/4 o powierzchni ponad 1,1 ha (będącej własnością osób fizycznych), powstałyby cztery budynki wielorodzinne z garażami podziemnymi. Realizacja tego zamierzenia nie jest jednak jeszcze przesądzona.
LC Corp nie jest aktualnie właścicielem nieruchomości. Na obecnym etapie spółka prowadzi jedynie prace koncepcyjne, rozpoznając możliwości związane z potencjalnym zagospodarowaniem wspomnianej działki – wyjaśnia nam Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp.
UM Wrocławia

Deweloper kontynuuje ekspansję Wrocławia

Wrocławski deweloper planuje również utworzyć osiedle wielorodzinne na Wojszycach, gdzie zakupił nieruchomość za niemal 3 mln zł netto. Informowaliśmy o tym w styczniu.
REKLAMA
Inwestor nabył również za prawnie 12 mln zł netto teren na Klecinie, o czym wspominaliśmy w marcu.
LC Corp wprowadził ostatnio do sprzedaży inwestycję na Hubach, czyli Kamienną 145. O jej szczegółach pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

Tuż obok chce budować także inny deweloper

Na działce sąsiadującej z terenem, którego zakup rozważa LC Corp, osiedle wielorodzinne planuje wybudować także Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. Mieszkańcy jednak sprzeciwili się przygotowanej koncepcji, a magistrat nie wydał deweloperowi pozwolenia na budowę. Szczegóły tej sprawy opisywaliśmy w marcu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA